نماینده مجلس: برخی وزرای ایران ۴۰ سال است که یا وزیر هستند یا معاون رییس جمهور، دهه شصتی‌ها ۴۰ سال سن دارند، اما هنوز بیکارند

 

نگام ، اجتماعی _ هدایت‌الله خادمی، نماینده مجلس کشور در اظهاراتی مهم اعلام کرد برخی از وزرای ما ۴۰ سال است که یا وزیر هستند یا معاون رییس جمهور یا معاون وزیر که مدام در حال گردش هستند. این افراد عملکرد مناسبی نداشته‌اند، چرا که اگر عملکرد مناسبی داشتند امروز وضعیت اینگونه نبود. این گروه هرچه از قطار مدیریتی زودتر پیاده شوند به نفع نظام است.

 

سارا آکالین

 

او پیش از این نیز گفته بود “در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند. سفارتخانه ها را اگر تعطیل کنیم بهتر است زیرا اکثر آن ها به دنبال شغلی برای بازنشستگی خود هستند”.

خادمی همچنین تصریح کرد: کشوری که ۸ درصد منابع دنیا و یک درصد جمعیت جهان را دارد، باید به میزانی فضای کسب و کار ایجاد کند تا علاوه بر حفظ نیروهای باتجربه، فرصت‌های شغلی برای نیروهای جوان وجود داشته باشد. دهه شصتی‌های ما حدود ۴۰ سال سن دارند، اما تاکنون فرصت شغلی نداشته‌اند.

او پیش از این نیز در انتقادی تند که بازتاب گسترده ای در رسانه ها یافت، گفته بود، “رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد، این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید. از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع دنیا را دارد ببینید چه کرده‌اید”.

خادمی گفته بود: “کشور دچار اختلاس و فساد شده است. چرا کشورهای دیگر فساد را کنترل کرده‌اند اما ما نمی‌توانیم؟ آموزگاران و معلمان کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. آن وقت انتظار داریم آینده‌ای روشن داشته باشیم؟ وقتی آموزگاران کشور با مشکلات اساسی روبه رو هستند. فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور و اکثریت مسئولین زده است و پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم”.