رئیس جدید پارلمان عراق : امیدوارم العبادی به صدای مردم گوش کند

 

 

نگام ، بین الملل _ درباره نحوه رسیدن الحلبوسی جوان به ریاست پارلمان حرف و حدیثهای زیادی در عراق صورت گرفته و رقبای الحلبوسی ادعا می کنند که او براساس یک زد و بند سیاسی به این پست رسیده است.

 

حامد تقوی

 

‘محمد الحلبوسی’ استاندار سابق الانبار از فهرست انتخابی ‘الانبار هویتنا’ با رای اکثریت نمایندگان، با ۳۷ سال سن، رئیس چهارمین دوره پارلمان عراق شد که جوانترین رئیس پارلمان در خاورمیانه است.

رئیس جدید پارلمان عراق ابراز امیدواری کرد که نخست‌وزیر این کشور در این شرایط حساس دست‌کم به صدای مردم گوش کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس جدید پارلمان عراق ابراز امیدواری کرد که حیدر العبادی، ‌نخست‌وزیر این کشور در این مرحله حساس شرایط عراق و اوضاع بصره دست‌کم به درد و رنج و نیازهای مردم توجه داشته باشد.

وی افزود، ‌این دوره از پارلمان با دوره‌های سابق متفاوت است. ریاست پارلمان اجازه هیچ‌گونه مداخله در امور قوه مقننه را نخواهد داد.

الحلبوسی ادامه داد، ریاست پارلمان به اداره‌های ذیربط دستور داده در خصوص اظهارات بی‌اساس برخی نمایندگان و برخی رسانه‌ها تحقیقات گسترده انجام دهند. وی گفت، این رسانه‌های گمراه‌کننده همواره به صورت غیررسمی و با آگاهی و حمایت العبادی و برخلاف قوانین فعالیت می‌کنند.

العبادی روز سه‌شنبه خواستار انجام تحقیقات درباره فیلمبرداری از اوراق رأی‌گیری انتخابات ریاست پارلمان شد. این در حالی است که پیشتر برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی اخبار «بزرگترین معامله فاسد سیاسی» در کشور را منتشر کردند که به فروش سمت ریاست پارلمان به مبلغ ۳۰ میلیون دلار اشاره داشت.

پارلمان عراق روز شنبه محمد الحلبوسی، استاندار الانبار را به عنوان رئیس پارلمان برگزید.