اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۵ عامل ابتلا به بیماری قلبی قبل از ۵۰ سالگی / قهوه برای بیماران کلیوی مفید است / چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟/ گر دچار ریزش موی اضطرابی هستید بخوانید

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ خواص درمانی گیاه پنجه شیطان ؛ چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟ ؛ اگر دچار ریزش موی اضطرابی هستید بخوانید ؛ از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارش انجمن قلب آمریکا؛۵ عامل ابتلا به بیماری قلبی قبل از ۵۰ سالگی

سیگار یکی از بزرگ ترین فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی عروق کرونر در بین جوانان است که البته کاملا هم قابل پیشگیری است. مطالعات مختلف نشان داده اند افراد جوان سیگاری ۸ برابر همسن و سال های غیرسیگاری خود در معرض حمله قلبی هستند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

محققان پرتغالی می گویند؛قهوه برای بیماران کلیوی مفید است

مطالعه جدید محققان بیمارستان لیسبون پرتغال بر روی حدود ۵۰۰۰ بیمار کلیوی نشان داد مصرف روزانه کافئین احتمال مرگ زودهنگام را در این بیماران کاهش می دهد.در این مطالعه، محققان به سرپرستی «میگول بیگوت ویرا»، داده های مربوط به ۴۸۶۳ بیمار مبتلا به مشکل مزمن کلیوی را در آمریکا که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ تحت نظر بودند بررسی کردند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

شخصیت شما از کدام نوع است؟

محققان دانشگاه نورث‌وسترن با استفاده از اطلاعات بیش از ۱.۵ میلیون نفر توانستند چهار نوع شخصیت متمایز که شامل شخصیت معمولی، محتاط، خود محور و رل‌مدل(اسوه) را شناسایی کنند.نتایج این بررسی برای استخدام مدیران و ارائه‌کنندگان خدمات درمانی در بخش روان موثر است. محققان با استفاده از صفاتی مانند روان‌رنجوری، چهار نوع شخصیت اصلی را نشان دادند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

خواص شگفت انگیز شنبلیله

شنبلیله حاوی مقادیر مناسبی از فیبر محلول است که در روده آب جذب می‌کند و به مدفوع می‌افزاید. این امر باعث ایجاد انقباض ‌شده و به حرکت مدفوع در روده کمک می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

خواص درمانی گیاه پنجه شیطان

پنجه شیطان یکی از داروهای خانگی برای آرتریت است. اما این تنها مزیت این گیاه برای بدن نیست؛ مانند زردچوبه، پنجه شیطان به عنوان یک ضدالتهاب طبیعی عمل می‌کند و مانند پنجه گربه برای از بین بردن علائم آرتروز ومشکلات گوارشی استفاده می‌شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟

قرن‌ها شنیدن خبر ازدواج مردان با زنان کوچکتر برای جامعه عادی شده بود و هیچ‌وقت کسی از این مردان نمی‌پرسید چرا؟ اما حالا تمایل به ازدواج با زنان بزرگتر در میان بعضی از مردان دیده می‌شود و تحلیل‌های اجتماعی و روانشناسی را به خود اختصاص داده است. ازدواج مردان و زنان با افراد کوچکتر یا بزرگتر از خودشان، یکی از پرمناقشه‌ترین بحث‌ها در خانواده‌هاست.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

اگر دچار ریزش موی اضطرابی هستید بخوانید

در ریزش موی حاد که کمتر از ۶ ماه از ریختن موها می‌گذرد، همیشه در صورت حذف عامل زمینه‌ای، به احتمال زیاد رشد دوباره موها قابل‌برگشت است.وقتی صحبت از ریزش مو می‌شود در بیشتر موارد به دنبال یک علت خیلی خاص یا به نوعی بیماری برای ریختن موها هستیم و شاید کمتر کسی به این فکر کند که شاید موهایی که می‌ریزد به خاطر واکنش بدن به تنش‌های روانی باشد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۵ عامل ابتلا به بیماری قلبی قبل از ۵۰ سالگی / قهوه برای بیماران کلیوی مفید است / چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می‌کنند؟/ گر دچار ریزش موی اضطرابی هستید بخوانید

Comments are closed.