رفتار توهین آمیز شرکت آدیداس نسبت به فارسی زبانان و پاسخ کوبنده ی همسر کیم کارداشیان و رپر معروف ، کانیه وست

 

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ کانیه وست ۴۱ ساله، رپر، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی است. او سال ۲۰۱۴ با کیم کارداشیان ازدواج کرد و سه فرزند از این مدل مشهور دارد.

 

 

حسن مقیمی

 

کانیه‌وست، یکی از مشهورترین رپرهای جهان در اینستاگرام عکسی را به اشتراک گذاشته که به زبان فارسی روی آن نوشته شده است: «ما عشق داریم».

طبق شنیده ها، « ما عشق داریم» اسم آلبوم جدید وست می باشد و آدیداس هم از این جمله برای کمپین همکاریش با کانیه وست استفاده می کند. آدیداس این جمله رو به همه زبان ها ترجمه کرده است به جز فارسی.

کانیه وست هم برای نشون دادن حمایتش این جمله را به فارسی در توییتر و اینستاگرام پست کرد.

 

پُست عجیب شوهر کیم کارداشیان به زبان فارسی

 

موضوع تحریم ایران از سوی شرکت آدیداس از جایی مشخص شده که وقتی در سایت این شرکت واژه «IRAN» تایپ می شود تا در محل مدنظر نقش ببنند، این سایت به مخاطب خبر می‌دهد: «این اسم شامل قوانین شخصی‌سازی نمی‌شود. ممنون می‌شویم اگر اسمی دیگر انتخاب کنید یا اینکه برای گرفتن اطلاعات بیشتر با امور مشتریان تماس بگیرید»! به‌جز کفش برای تهیه لباس هم همین‌گونه است؛ آنجا هم اگر قرار باشد برای لباسی که طراحی کرده‌اید، اسمی روی سینه یا پشت پیراهن حک کنید، به شما اجازه نمی‌دهد از کلمه «IRAN» استفاده کنید. پیام صادرشده در این بخش کمی متفاوت است و وقتی اسم ایران تایپ می‌شود، به مخاطب خبر داده می‌شود: «متأسفانه اسمی که وارد کرده‌اید رد شده است».

این موضوع در شرایطی رخ می‌دهد که می‌توانید به‌راحتی اسم کشورهای مختلف دنیا را که در فهرست ممنوعه قرار نگرفته‌اند، انتخاب و روی کفش یا پیراهن خود حک کنید. عجیب آنکه اسم ایران در کنار اسامی دیگر کشورهایی که درگیر مسائل جنگ و تفرقه هستند، دیده می‌شود. مثلا اسم کشور عراق و افغانستان، سومالی و… نیز در فهرست این تحریم‌ها قرار دارد.

One thought on “رفتار توهین آمیز شرکت آدیداس نسبت به فارسی زبانان و پاسخ کوبنده ی همسر کیم کارداشیان و رپر معروف ، کانیه وست

Comments are closed.