ترامپ :سشنز یک غایب فراری است، «من دادستان کل ندارم. این مایه تاسف است.»

 

 

نگام ،  بین الملل _ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۸ شهریور بار دیگر از جف سشنز، دادستان کل آمریکا، انتقاد کرد وگفت، «من دادستان کل ندارم»«او نخستین سناتوری بود که از من (در انتخابات) حمایت کرد، او می خواست که دادستان کل شود، و من متوجه این مسئله نبودم».

 

 

حامد تقوی

 

تصمیم سشنز در ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی مبنی بر رفع صلاحیت از خود در زمینه تحقیقات در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا پیش از این نیز انتقادهای شدید ترامپ را به دنبال داشته است.

ترامپ گفت که عملکرد سشنز در بسیاری موارد موجب سرخوردگی وی شده است.

وی ادامه داد: «سشنز نخستین سناتوری بود که من را تایید کرد؛ او می‌خواست دادستان کل شود و من متوجه این مساله نبودم. او روند گرفتن تایید در سنا را پشت سر گذاشت و عملکرد بسیار ضعیفی داشت. او برای پاسخ‌هایی که باید به سادگی داده می‌شد، سردرگم عمل می‌کرد».

منظورم این است که آشفته و گیج بود، و افرادی که سال‌های طولانی در سنا با او کار کرده بودند، با او خوب نبودند، ولی او جواب‌های مغشوشی می‌داد. جواب‌هایی که خیلی سرراست می‌توانستند داده شوند».

دونالد ترامپ در مصاحبه ای با «هیل. تی وی» که روز چهارشنبه منتشر شد،گفت که از عملکرد جف سشنز با توجه به این که او خودش را از تحقیقات مربوط به روسیه کنار کشیده، بسیار ناراضی است.

توئیت آقای ترامپ فشارها بر جف سشنز (راست) را بر سر پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات پارسال آمریکا افزایش می‌دهد.
به گزارش رادیو فردا به نقل از آسوشیتدپرس می‌گوید، ساعاتی پس از پخش این مصاحبه در روز چهارشنبه، دونالد ترامپ با لحن ملایم‌تری درباره جف سشنز صحبت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید خطاب به خبرنگاران گفت:‌«من به دلایل متعدد از دادستان کل مایوس شده‌ام، ولی ما یک دادستان کل داریم».

دونالد ترامپ پیشتر بارها گفته بود که آقای سشنز نمی بایست خود را از تحقیقات در خصوص نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ کنار می‌کشید.

از منظر آقای ترامپ، کنار کشیدن جف سشنز از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا باعث شد که رابرت مولر به عنوان مستشار ویژه برای تحقیقات در این زمینه منصوب شود و اکنون آقای مولر در حال تحقیق در خصوص رابطه احتمالی روسیه و ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ است.

رئیس‌جمهوری آمریکا که هر گونه تبانی میان کمپین انتخاباتی خود و روسیه را رد می‌کند، بارها از این که هدایت وزارت دادگستری را به جف سشنز سپرده ابزار تاسف کرده است.

جف سشنز پس از آنکه معلوم شد ملاقات خود با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشینگتن،‌ در دوران کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ را برملا نکرده است از تحقیقات مربوط به روابط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه کناره‌گیری کرد. او این تصمیم را بدون مشورت با دونالد ترامپ گرفت.

دونالد ترامپ در ادامه مصاحبه خود گفته است که عملکرد جف سشنز در خصوص بسیاری از مسائل راضی نیست.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: من از (مسائل موجود) در مرز ، خوشحالم نیستم. من از بسیاری از مسائل خوشحال نیستم تنها این نیست.

با این حال آقای ترامپ در خصوص آینده جف سشنز در دولت خود گفته است: باید دید چه چیزی اتفاق خواهد افتاد.

دونالد ترامپ این اختیار را دارد که جف سشنز را برکنار کند، اما تاکنون این کار را نکرده است. از سوی دیگر جف سشنز نیز گفته است که داوطلبانه از سمت خود کناره گیری نمی‌کند.

One thought on “ترامپ :سشنز یک غایب فراری است، «من دادستان کل ندارم. این مایه تاسف است.»

Comments are closed.