بیکاری آستانه تحمل مردم ایران را کم کرده است، از سن ازدواج ۱۳میلیون جوان ایرانی گذشته است، اوضاع بدتر از زمان جنگ است

 

نگام ، اجتماعی _ رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران در اظهاراتی قابل توجه گفته است بیکاری آستانه تحمل مردم جامعه را کم کرده است، فردی که امنیت شغلی ندارد دچار استرس و نهایتا پرخاشگری می‌شود، بیشترین آمار بیکاری تاریخ کشور در این دوره است، متاسفانه، ۴۲درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بی‌کار هستند، میزان بیکاران باسواد ۳برابر بیکاران بی سواد و ۱۳میلیون جوان ایرانی از سن ازدواجشان گذشته است که خروجی آن استرس، عصبانیت، خشونت، خودکشی، ناامیدی،افسردگی و در نهایت مهاجرت و فرار از کشور خواهد بود و زمان جنگ این میزان گرانی، عدم احساس امنیت شغلی، عدم امنیت اقتصادی و کاری به وجود نیامد.

 

سارا آکالین

 

خضری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: دولت به عنوان بزرگترین کارفرما، بنگاه اقتصادی و متولی اقتصاد کشور با مردم صادقانه صحبت نمی‌کند، به همین دلیل مردم به مسئولین‌ خودشان بی اعتماد هستند. اعتماد به دولتمردان و مشاهده رفتار صادقانه آنها بدون شک در کاهش استرس، نا امیدی، پرخاشگری و در نهایت کاهش نزاع نقش پر رنگی خواهد داشت.

خضری در ادامه در رابطه با افزایش نزاع و خشونت‌های خیابانی در کشور گفت: افزایش نزاع، خشونت، استرس و افسردگی در جامعه دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها احساس امنیت شغلی، اقتصادی و روحی روانی است.

وی با اشاره به آمار ۳۵ هزار پرونده پزشکی قانونی که تنها در چهار ماه نخست سال ۹۷ تشکیل شده است، اظهار داشت: بیش از هر چیزی ما نیاز به احساس امنیت جامعه داریم احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است، احساس امنیت یک لفظ عمومی است که باید در بین مردم دیده شود، احساس امنیت شغلی، اقتصادی، روحی و روانی. الفبای توسعه با الف امنیت است و در همه جای دنیا مثل عدد یک می‌ماند که اگر صفر جلو آن بگذاریم بالا میرود ولی اگر آن الف امنیت و احساس امنیت نباشد هرچقدر هم صفر بگذاریم بی معنی است.

خضری تصریح کرد: اگر مشکلاتمان را صادقانه با مردم مطرح کنیم، مانند هشت سال دفاع مقدس که مردم بدون هیچ چشم داشتی جوان خودشان را فرستادند و با افتخار وجود مبارک و مقدس شهدایشان را نه تنها با اشک بلکه با لبخند تشییع کردند چرا که به صداقت دولتمردان ایمان و اعتقاد داشتند. در هشت سال دفاع مقدس ما تحریم های ظالمانه را داشتیم و همچنین همه دنیا در مقابل ما بسیج شده بود، ولی سربلند بیرون آمدیم و تا این میزان گرانی، عدم احساس امنیت شغلی، عدم امنیت اقتصادی و کاری به وجود نیامد.

One thought on “بیکاری آستانه تحمل مردم ایران را کم کرده است، از سن ازدواج ۱۳میلیون جوان ایرانی گذشته است، اوضاع بدتر از زمان جنگ است

Comments are closed.