محمد قمی در نطق میان دستور در مجلس:آقای روحانی ما در انتخابات از شما حمایت کردیم اما آیا شما خرد شدن استخوان‌های ملت را زیر بار گرانی و تورم نمی‌شنوید؟

 

 

نگام ؛ سیاسی _ نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارگران در شرایط سخت اقتصادی به کار می‌برند.

 

 

به گزارش ایلنا، محمد قمی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته اهواز گفت: روز گذشته باز یزیدیان زمان و حرمله‌های دوران با کینه‌ای که از اسلام و مسلمانان راستین داشتند، با ترور ناجوانمردانه تعدادی از عزیزانمان را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد:ضمن تسلیت به خانواده‌های آنان قطعاً این عمل ناجوانمردانه بی‌پاسخ نخواهد ماند و آمریکا و عربستان و رژیم صهیونیستی و عواملشان بدانند که با این اعمال ضد بشری نمی‌توانند ملت عاشورایی و حسینی ایران را از راه عزت بازدارند. آقای ترامپ از فرهنگ شیعه و کربلا بی‌اطلاع است؛ او باید از رؤسای جمهور قبل از خود می‌پرسید که آیا ایران بود که خواستار مذاکره با شیطان اکبر شد یا اوباما، حداقل دو بار با پیام کتبی خواستار مذاکره با ایران شد.

نماینده مردم پاک دشت خاطرنشان کرد:حضور پرشکوه ملت ایران در مراسم عزاداری، محرم و عاشورای سال جاری نشان داد که به هر میزان فشار آمریکا بر ملت ایران افزایش گردد، مردم ما مصمم‌تر در مقابل توطئه‌ آنان خواهند ایستاد.

قمی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی! ما در انتخابات با شما بوده‌ایم و از شما حمایت کرده‌ایم، اما مگر شما صدای خرد شدن استخوان‌های ملت را زیر بار فشار گرانی و تورم نمی‌شنوید؟ دادن ارز به مسافر و دیگر موارد غیرضروری مانند موبایل، خودرو و… و توزیع بی‌حساب سکه، فشار اقتصادی را بر مستضعفان افزایش داده، چگونه باید پاسخ بی‌تدبیری و ناامیدی به مردم را بدهیم؟ مردم عزیز ایران از شرایط سختی همچون گرانی، تورم، کمبود درآمد، بالا رفتن هزینه‌های زندگی، حمل و نقل، افزایش نرخ ارز، طلا و سایر مشکلات رنج می‌برند. آقای رئیس‌جمهور چند بار قول داده‌اید که با مردم در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت دیداری داشته باشید اما عملی نشد.

وی افزود: استیضاح و سؤال از وزرا حق طبیعی و قانونی نمایندگان مجلس است، ولی آیا استیضاح و سؤال مشکلی از مردم حل کرد؟ به فکر مشکلات مردم باشیم. نمایندگان همانقدر که برای سؤال و استیضاح باید وقت بگذارند، باید به دور از خط‌بازی برای رفاه و آسایش و امنیت ملت وقت بگذارند و در هنگام جنگ اقتصادی، سنگر و بستر لازم را با قانون‌گذاری مناسب فراهم کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با شاره به بازگشایی مدارس عنوان کرد: در بازگشایی مدارس به فکر معیشت معلمان و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس باشید. کارگران در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند، با درآمدهای پایین و هزینه‌های بالا چگونه چرخ زندگی خود را بچرخانند. وضعیت کشاورزی و دامداری مملکت برای کسانی که در این حوزه فعالیت دارند رنج‌آور است. بین درآمدها و هزینه‌ها ناهماهنگی وجود دارد. وزیر کشاورزی چاره‌اندیشی کنید. مشکلات تولیدکنندگان روز به روز افزایش پیدا می‌کند و هر روز شاهد بیکاری تعدادی از کارگران هستیم. نمی‌خواهد اشتغال فراهم کنیم. از بیکار شدن افراد مشغول به کار جلوگیری کنیم.

قمی تاکید کرد: موقعیت کلیدی و جغرافیایی ایران می‌تواند چهارراهی برای مبادلات شرق و غرب و شمال و جنوب باشد. همسایگی با ۱۵ کشور که ظرفیت تجاری آنان بالغ بر ۳۳۰۰ میلیارد دلار است که حتی اگر ایران بتواند ۱۰ درصد این ظرفیت را به خود اختصاص دهد، به ویژه با توجه به شرایط جدیدی که در قطر، پاکستان و ترکیه شاهد آن هستیم، می‌تواند در تحریم‌ها ترامپ را ناکام بگذارد.

One thought on “محمد قمی در نطق میان دستور در مجلس:آقای روحانی ما در انتخابات از شما حمایت کردیم اما آیا شما خرد شدن استخوان‌های ملت را زیر بار گرانی و تورم نمی‌شنوید؟

Comments are closed.