۵۳ مقام ارشد آمریکایی : اهداف واشنگتن با تحریم های تهران محقق نمیشود

 

 

نگام ، بین الملل _  دهها تن از مقامات سابق آمریکایی طی بیانیه ای دونالد ترامپ را در خطر جنگ با ایران دانسته و تحریم های واشنگتن علیه تهران بعنوان عاملی برای تحقق اهداف آمریکا را ردکردند.

 

 

حامد تقوی

 

مشکلات ارزی و اقتصادی ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تشدید شده است، تا جایی که آقای ترامپ تصریح کرد که «ایران در حال حاضر در آشفتگی کامل است و آنها تنها به فکر نجات خودشان به عنوان کشور هستند».

به گزارش  شفقنا به نقل از پلتیکو، بیش از ۵۰ تن از شخصیت های ارشد آمریکایی در حوزه سیاست خارجی، اطلاعات و امنیت ملی در بیانیه ای عمومی اعلام کردند : ترامپ در مورد جنگی بالقوه با ایران در حال خطر کردن است، مگر آنکه برای تعامل با ایران نه فقط از تاکتیک های فشار بلکه از دیپلماسی نیز بهره ببرد.

این بیانیه از سوی گروهی منتشر شده که خود را «ائتلاف ملی جلوگیری از ایران با سلاح هسته ای» معرفی می کنند و انتشار بیانیه مذکور نیز در آستانه ایراد سخنرانی سالانه ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل می باشد.

با این حال بارها مقام‌های آمریکایی برای مذاکره با ایران بر سر اختلافات عمیق میان دو کشور اعلام آمادگی کرده اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی گفته‌اند که آمریکا به دلیل خروج از توافق هسته‌ای موسوم به برجام با ایران «قابل اعتماد نیست» و از سوی دیگر، به گفته محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، «دیدار برای دیدار معنا ندارد».