اردوغان: هم اکنون بزرگترین مشکل آینده سوریه، باتلاق تروریسم است

 

 

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ابراز داشت، در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا درخواست دیدار نماید، این درخواست را ارزیابی خواهیم کرد.

 

 

به گزارش تی آر تی فارسی ـ رئیس جمهور ترکیه طی روزهای ۲۳ الی ۲۷ سپتامبر برای شرکت در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل در ایالات متحده امریکا خواهد بود.

وی پیش از سفر به نیویورک یک نشست خبری در فرودگاه آتاتورک ترتیب داد.

اردوغان در رابطه با سخنرانی اش طی این مجمع گفت: “در سخنانم با اشاره به بحرانهای انسانی، دعوت به یافتن راه حلی برای این مسائل که وجدانمان را به لرزه می آورد، خواهم کرد.”

رئیس جمهور ترکیه ابراز داشت که هم اکنون بزرگترین مشکل آینده سوریه باتلاق تروریسم است که با حمایت برخی از متحدان در شرق فرات در حال گسترش است.

وی ابراز داشت علی رغم گذشت ۷ سال از بحران سوریه، هیچ کسی به اندازه ترکیه تلاش نکرده است.

اردوغان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با ترامپ دیدار خواهد کرد یا نه، گفت: “اگر ایالات متحده امریکا در این رابطه درخواست نماید، ارزیابی میکنیم. تا این لحظه یک چنین مورد در میان نبوده است.”

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ضمن اظهار اینکه در امریکا با سرمایه گذاران و تاجران نیز گرد هم خواهد آمد، گفت: “پس از دیدارهایمان درنیویورک، روزهای ۲۷ الی ۲۹ سپتامبر از آلمان دیدن خواهیم کرد. در آلمان با صدراعظم این کشور آنگلا مرکل دیدار خواهیم داشت. دشمنی با اسام و اسلام هراسی که در اروپا رو به افزایش می باشد را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.میدانیم که جناب مرکل نیز با تبعیض مخالف است. انتظاراتمان در رابطه با مبارزه ای موثرتر با سازمانهای تروریستی چون فتو و پ ک ک را با وی در میان خواهم گذاشت.”

وی با اشاره به حمله تروریستی در ایران، ضمن تاکید بر اینکه هنوز جزئیات این حمله کاملا مشخص نشده است، اظهار داشت که حساسیتها در منطقه در یک چنین موقعیتهایی، افزایش می یابد.

 

One thought on “اردوغان: هم اکنون بزرگترین مشکل آینده سوریه، باتلاق تروریسم است

Comments are closed.