اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ با مصرف روزانه این مواد سکته مغزی را از خود دور کنید / این معجون اسرارآمیز را هر روز ناشتا بخورید! / این طرز نشستن باعث یبوست می شود!/ واژن‌تان را بهتر بشناسید

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ عوارض قرص آلپرازولام که نمی دانستید! ؛ چرا باید روده بزرگ را سمزدایی کنید؟  ؛ تشخیص اثر موادمخدر با بررسی نمونه مو ؛ فواید عجیب ویتامین D ؛ خانم ها در دوران بارداری چه چیزهایی دوست دارند؟ از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

با مصرف روزانه این مواد سکته مغزی را از خود دور کنید

پیشگیری از سکته مغزی به طرق مختلفی امکان‌ پذیر است. یکی از این راه‌ها می‌تواند رژیم غذایی مناسب باشد. البته گرچه هنوز در مورد تاثیر خاص رژیم غذایی در شیوع سکته، شواهد محکمی در دست نیست، ولی بسیاری از پزشکان معتقدند که رژیم درمانی سبب کاهش فشار خون شده، در نتیجه سبب کاهش خطر بروز سکته مغزی می ‌شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

برای افزایش سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن   می توانید هر روز یک قاشق مربا خوری از این مخلوط با ارزش را به صورت ناشتا میل کنید.با مصرف این معجون طبیعی خوش طعم شما همواره احساس پر انرژی بودن خواهید داشت.این مخلوط لذیذ را می توان با نان تست، و یا در سس سالادها استفاده کرد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

وضعیت قرارگیری خوب بدن چیست و چرا اینقدر مهم است؟ اساسا وضعیت قرارگیری خوب بدن به هم ترازی بدن با توجه به نیروی همیشه حاضر گرانش اشاره دارد. ما چه در حال ایستاده باشیم، یا نشسته و درازکش، جاذبه‌ی زمین، نیرویی بر مفاصل، رباط‌ ها، و عضلات ما وارد می‌کند. وضعیت قرارگیری خوب، مستلزم توزیع نیروی گرانش از طریق بدن ماست، به نحوی که به هیچ یک از ساختارهای بدن فشار بیش از حد وارد نشود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

واژن‌تان را بهتر بشناسید

بیشترین اشتباهی که خانمها در مطب پزشک متخصص زنان مرتکب می‌شوند این است که هرچیزی را که مربوط به زنانگی‌شان در قسمت پایین تنه می‌‌شود واژن می‌نامند! در صورتیکه اینطور نیست و هر قسمتی جداست. واژن شما، مجرای عضلانی داخلی است که گردنه‌ رحم را به بخش بیرونی آلت تناسلی (فرج) متصل می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

آلپرازولام Alprazolam برای درمان اضطراب و اختلالات پانیک یا اختلال هراس panic disorders مصرف می شود.نام تجاری این دارو زاناکس  Xanax است. این دارو به گروهی از داروها به نام بنزودیازپین ها  benzodiazepine تعلق دارد که بر روی مغز و اعصاب (سیستم عصبی مرکزی) کار می کند کار می کند تا اثرات آرام بخش ایجاد کند. این دارو با افزایش تاثیرات یک ماده شیمیایی در بدن کار می کند. این ماده شیمیایی* GABA نامیده می شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

چرا باید روده بزرگ را سمزدایی کنید؟

 پاک نگه داشتن بدن یک گزینه نیست، بلکه یک اولویت محسوب می شود. شما باید سموم، چربی های اشباع، ویروس ها، انگل ها، قارچ ها و مواد زائد دیگر را در بدن خود از بین برده و به حداقل برسانید.روده بزرگ بخشی از دستگاه گوارش بدن انسان را تشکیل می دهد. این لوله توخالی در انتهای دستگاه گوارش، جایی که بدن مدفوع را تولید و ذخیره می کند، قرار دارد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

تشخیص اثر موادمخدر با بررسی نمونه مو

مصرف موادمخدر، اثر ابتدایی در بدن دارد؛ اما اثر ثانویه این مواد تا مدت‌ها در خون، ادرار و حتی موی سر افراد دچار اعتیاد دیده می‌شود.این اثر ثانویه به محققان کمک می‌کند تا میزان اعتیاد فرد را مشخص کنند. آزمایش اعتیاد با بررسی نمونه مو نسبتا دقیق است؛ درحالیکه آزمایش خون یا ادرار – اگر فرد به مدت یک هفته از موادمخدر استفاده نکرده باشد – قادر به شناسایی بسیاری از این مواد نیست.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

فواید عجیب ویتامین D

دکتر الناز بهروز با بیان تعریف اولیه‌ای از ویتامینD و اثرات آن در بدن انسان اظهار داشت: ویتامینD جزء ویتامین‌های محلول در چربی است که مصرف بیش از حد آن مضر است. این ماده در جذب کلسیم و فسفر و نیز در ساخت استخوانها بسیار مؤثر است. بدن ما به‌کمک نور خورشید می‌تواند این ویتامین را بسازد، همچنین در مواد غذایی می‌توان این ماده را یافت ولی مقدار آن برای رفع نیاز بدن ناچیز است.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

خانم ها در دوران بارداری چه چیزهایی دوست دارند؟

بسیاری از مادران می گویند پیدا کردن زمانی برای خود بسیار ضروری است. رفتن به یک حمام گرم یکی از فرصت های کوچکی است که می توانید همه چیز را متوقف کنید و تنها بر روی کودک خود تمرکز کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ با مصرف روزانه این مواد سکته مغزی را از خود دور کنید / این معجون اسرارآمیز را هر روز ناشتا بخورید! / این طرز نشستن باعث یبوست می شود!/ واژن‌تان را بهتر بشناسید

Comments are closed.