اعتراف علنی روسیه به همکاری با اسرائیل علیه ایران و توجیه و سفسطه ایرانی ها درباره اقدامات روسیه

 

 

نگام ، بین الملل _ در حالی که ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز گذشته در نشست مطبوعاتی علنا به همکاری اش با اسرائیل علیه ایران اعتراف کرد و گفت نیروهای تحت حمایت ایران پس از رایزنی ما با تهران از مناطق نزدیک جولان سوریه عقب نشینی کردند و از ناسپاسی اسرائیل بابت خوش خدمتی های مسکو گله کرد، سید محمود رضا سجادی، سفیر پیشین ایران در روسیه گفته است برخی فضاسازی ها درباره اختلاف بین دو کشور از سوی جریان های غربی است که از همدلی ایران و روسیه متضرر می شوند.

 

سارا آکالین

 

اما این دیپلمات ایرانی در تحلیلی عجیب و کاملا نادرست به توجیه اقدامات روسیه در همکاری با اسرائیل علیه ایران پرداخته و گفته است ” ۱.۵ میلیون روسی در سرزمین های اشغالی زندگی می کنند بنابراین اسرائیل برای روسیه مهم نیست، این جمعیت روسی هستند که در اولویت روسیه قرار دارند”.

او درباره آینده همکاری های ایران و روسیه در سوریه افزود: چشم انداز همکاری های دو کشور را نه تنها در سوریه بلکه در تمام منطقه بسیار روشن است. ایران در منطقه با هیچ کشوری به اندازه روسیه، منافع و تهدیدات مشترک ندارد. روسیه و ایران منافع و تهدیدات مشترک در پاکستان و افغانستان بویژه در مبارزه با تروریسم، داعش و افراط گرایی در این دو کشور دارند. تهران و مسکو خواستار تقویت امنیت و اتحاد این کشورها هستند.
سفیر پیشین ایران در روسیه با تاکید بر این که ایران و روسیه قربانی خطرات امنیتی در منطقه هستند، خاطرنشان کرد: دو کشور در آسیای میانه نگران گسترش افراط گرایی و مواد مخدر هستند که با سیاست آمریکایی ها در حال اجرا است.
سجادی همچنین گفت: در حوزه خزر دقیقا هم ایران و هم روسیه منافع و تهدیدات مشترک دارند و مخالف حضور کشورهای بیگانه در این دریا هستند. در قفقاز، عراق و سوریه هم به همین ترتیب منافع و تهدیدات مشترک داریم و می توانیم همپیمان خوبی برای یکدیگر باشیم.
وی یادآور شد: ما این موضوع را در سوریه تمرین کردیم و بسیار موفق بودیم و پس از این نیز در ثبات و آینده بازسازی سوریه مشترکا نقش پررنگی خواهیم داشت.

این در حالی است که ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه دیروز گفت: اسرائیل به ما اطلاع داد که جنوب سوریه را هدف قرار می دهد اما در این اثنا شمال این کشور را نیز هدف قرار داد و حرکت اخیر اسرائیل ناسپاسی در قبال اقدامات ما برای این کشور در سوریه است.

وی تاکید کرد که نیروهای تحت حمایت ایران پس از رایزنی ما با تهران از مناطق نزدیک جولان سوریه عقب نشینی کردند. علاوه بر این از اماکن یهودی در حلب محافظت کردیم.

One thought on “اعتراف علنی روسیه به همکاری با اسرائیل علیه ایران و توجیه و سفسطه ایرانی ها درباره اقدامات روسیه

Comments are closed.