مهاجمین اهواز چه کسانی بودند؟

 

محمد طاهر کنعانی

 

شکاف قومیتی در جای جای کشور در حال ترویج است.آذربایجان گرایش به ترکیه و کردها گرایش به کردستان و عرب ها گرایش به عربستان تبلیغ می شود.

حادثه اهواز تا حدود زیادی معلول سرمایه گذاری عربستان سعودی بر روی اعراب منطقه است.مردم عرب خوزستان که شیعه اثنی عشری هستند؛ دارند جوان ها را جذب وهابیت تکفیری خون خوار می کنند.

جانسوز تر از فاجعه شهادت شهدای اهواز ، این است که که قاتلین از قرار اطلاع سربازان سپاه پاسداران و پرسنل نفوذی در داخل بسیج بودند واز بیرون یگان ها نبودند.مهاجمین از پوشش بسیجی مردمی برای نفوذ استفاده کردند.

چند ماه پیش هم یک عضو تیم تروریستی که نیروهای انتظامی را قتل عام کرد؛ همکار خودشان از پرسنل پلیس و حافظ ۲۰ جزء قرآن و هشت بار عربستان سفر کرده بود و حفاظت اطلاعات متوجه نشده بودند.

حفاظت فقط دنبال چیزهای خیلی حاشیه ای و جزیی و رابطه پرسنل با بانوان و توهین به مقامات هستند.

نگارنده به فرمانده حفاظت اطلاعات ارتش گوشزد کردم که شهادت سعادت است وافتخار است وما همه آرزوی شهادت داریم ولی این سوء مدیریت ها باید بررسی بشود.

سازماندهی ترور از داخل یگان ها بود.چهار نفر از داخل یگان های حاضر در میدان رژه تیراندازی کردند. جمعیت بی دفاع به طرف پارک هجوم بردند. دو نفر مسلح از داخل پارک ،با لباس بسیجی از جلو به رگبار بستند.یک فرمانده شجاع نیروی انتطامی هردو نفرشان را با دو گلوله به درک واصل کرد.معلوم است اگر پوشش امنیتی و نیروهای مسلح بیشتری در محل بودند؛عملیات تروریست ها در نطفه خفه می شد.

هفتاد در صد اهالی ملاشیه و شلنگ آباد و لشکر آباد و کوت عبدالله اهواز وهابی شده اند یا در حال وهابی شدن هستند.

گروه الاهوازیه وجود خارجی دارد.کار تشکیلاتی عربستان سعودی چنان قوتی دارد که افراد سر شاخه وارد مناطق مزبور شده وهر سر شاخه تا ۷۰ خانوار زیر شاخه دارند.پول های هنگفتی صرف وهابی سازی حاشیه نشینان اهواز شده است.عملیات تروریستی هم کار همین تشکیلات است

چه باید کرد؟

مردم خوزستان و اعراب ولرهای منطقه مردمی نجیب و شیعه اثنی عشری هستند. اگر هم برخی اعراب مستعربه، وهابی گری می کنند؛ بخاطر اعتراض سیاسی است ونه اعتقاد به وهابیت.اندکی توجه به حقوق انسان فقرزدایی و احترام به کرامت انسانی لازم است.

خوزستان از نعمت نفت و گاز باید نصیب ببرد.

همین مناطق فقیر نشین اهواز از امکانات اولیه زندگی محرومند.خیابان های شان جدول کشی ندارد.آب فاضلاب وسط خیابان است.گاز کشی ندارند.در استانی که گاز به جهان صادر می کند.مردمش گاز ندارند. اگر پول هایی که مجمع جهانی اهل بیت در آفریقا خرج می کند در اینجا خرج کند نتیجه بهتری می گیریم.

در کل کارآمدی و اقتدار و توان خدماتی دولت مرکزی مهم است.مردم اسکاتلند رای دادند که کماکان جزء بریتانیا باشند ولی مردم ایران اگر همه پرسی شود معلوم نیست چه از صندوق ها دربیاید

ناگفته نماند که ضرباتی که آل سعود از حوثی ها متحمل شدند صدها برابر است.بسیاری پایگاههای عربستان با موشک هدف قرار گرفت.

در ریاض عملیات نظامی شد و بن سلمان ولیعهد عربستان، هدف قرار گفت. فقط در یک عملیات موشکی صدها نفر نظامی عربستان به هلاکت رسید و فرمانده نیروی هوایی عربستان کشته شد.دو ناو عربستان هدف قرار گرفت. الان عربستان یک کشور جنگ زده است.

 

نگام ، ناگفته های ایران ما