اردوغان :ترکیه در هیچ شرایطی به فعالیت های تروریستی در مرزهای نزدیک خود اجازه نخواهد داد

 

 

نگام ، بین الملل  _  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با روزنامه روسی روزنامه ” کمرسانت ” در رابطه با روند پیدایش راه حل به بحران سوریه ارزیابی هایی بعمل آورد.

 

 

به گزارش تی آر تی فارسی؛ رئیس جمهوری ترکیه در این مصاحبه مطبوعاتی تاکید کرد : ترکیه در هیچ شرایطی به فعالیت های تروریستی در مرزهای نزدیک خود اجازه نخواهد داد.

اردوغان اعلام کرد : امیدواریم که روسیه نیز از مبارزه ترکیه با سازمانهای تجزیه طلب و نیروهای دموکراتیک سوریه حمایت کند.

رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه مبارزه ترکیه با تروریسم ادامه خواهد یافت گفت : ترکیه با ترتیب عملیات ضد تروریستی در عفرین، جرابلس ، الباب و ادلب چندین بار مبارزه اش با تروریسم را مورد تایید قرار داده است.

رجب طیب اردوغان در رابطه با دیدار هفته گذشته با ولادمیر پوتین همتای روس خود در سوچی و توافق دو کشور بر سر ایجاد منطقه غیرنظامی در ادلب گفت : به موجب این توافق تصمیم گرفیم تا منطقه ای حائل بین مناطق تحت گروه های مخالف و رژیم ایجاد شود. مخالفان رژیم در منطقه خود باقی خواهند ماند. به همراه روسیه گروه های تندور را شناسایی کرده و مانع ادامع فعالیت آنها در منطقه خواهیم شد.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد : ترکیه از آغاز بحران سوریه جهت جلوگیری از اوج گیری بحران انسانی با به کارگیری تمامی امکاناتش تلاش کرده و به جهان نشان داده است که تا چه اندازه ایی به انجام مذاکرات سازنده با طرف های این مسئله اهمیت می دهد. مذاکرات آستانه که به همراه روسیه و ایران ادامه دارد، زمینه مهمی را برای حل بحران ۸ ساله سوریه فراهم کرده است. شاید اختلاف نظرهایی بین طرف ها وجود داشته باشد اما ترکیه برای ارزیابی نظرات مشترک تلاش کرده است.

اردوغان تاکید کرد: ترکیه در مسئله مبارزه با تروریسم هیچ وجه کوتاهی نکرده و به این موضع خود ادامه خواهد داد. پاکسازی مناطق تحت کنترل گروه های مسلح و مخالف از اهمیت فراوانی برخودار است. متاسفانه شاهد ادامه حمایت آمریکا از این گروه ها هستیم. باید از این گام هایی که به توازن و مردم منطقه آسیب می زنند، خودداری شود.

اردوغان به مسئله پناهجویان نیز اشاره کرده و گفت : مشاهده این مسئله که بسان زخم همیشه تازه و خونین جهان است، به طوری که گویا مسئله ترکیه است، درست نیست.

اردوغان در ادامه ضمن اظهار امتنان از ادامه توسعه روابط ترکیه و روسیه در چهارچوب حسن همجواری، منافع مشترک و احترام متقابل به روابط همسایگی اظهار داشت : گام های لازمه برای رونق روابط فرهنگی و انسانی و در راس پروژه های مشترک در عرصه انرژی و سرمایه گذاری های متقابل از سوی دو کشور برداشته می شود. منبعد نیز به برداشتن این گام ها ادامه خواهیم داد. بر این نظرم که ملل ترکیه و روسیه بعنوان مللی که در یک منطقه جغرافیایی مشترک طی قرون متمادی به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند بایستی به رابطه عمیق، صمیمی و دوستانه متقابل ادامه دهند.

می خواهم تاکید کنم که به حمایت از تمامی تلاش ها در این راستا ادامه خواهیم داد.

One thought on “اردوغان :ترکیه در هیچ شرایطی به فعالیت های تروریستی در مرزهای نزدیک خود اجازه نخواهد داد

Comments are closed.