اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ شربتی برای دفع سنگ صفرا و پاکسازی کلیه / خواص درمانی خیارشور : خیار شور یک داروی گیاهی است / درمان شوره سر با روش‌های خانگی / این افراد هرگز خرمالو نخورند!

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _  درمان سردرد در حمام خانه شماست ؛  سنگدان مرغ چه خاصیتی دارد ؛ افراد بلندقد بیشتر به واریس مبتلا می‌شوند؟ ؛ دلایل بروز تنش بین زوجین از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

شربتی برای دفع سنگ صفرا و پاکسازی کلیه

شربت سرکه انگبین حاوی انواع ویتامین‌های A ،C ،E، گروه ویتامین‌های B مانند B۱، B۲، B۶ ، سدیم، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، پروتئین، اسید استیک و فرمیک، منتول، فلاونوئیدها، کربوهیدرات، قند مانند گلوکز، ساکاروز و فروکتوز، مس، فسفر و گوگرد است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

خواص درمانی خیارشور : خیار شور یک داروی گیاهی است

بعد از یک تمرین ورزشی سنگین یا فعالیت بدنی زیاد، بدن آب زیادی با عرق کردن از دست می دهد که به کمبود آب بدن یا دهیدراته شدن منجر می شود و ممکن است باعث گرفتگی عضلات (بیشتر آقایان) شود. هر چند در بین فعالیت های سخت بدنی بهتر است هر چند دقیقه یک بار مقداری آب بنوشیم ولی تحقیقات نشان داده خوردن آب خیارشور بهتر از آب خالص (H2O) عمل می کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان شوره سر با روش‌های خانگی

شوره سر ممکنه نتیجه ی خشکی بیش از حد پوست سر باشه یا علتش بیماریهای پوستی مثل اگزما، پسوریازیس و یا اینکه رشد بیش از حد یک نوع قارچ مخمر به نام مالاسزیا باشه، خلاصه دلایل مختلفی میتونه داشته باشه. پس اگه دچارش هستید، در وهله اول باید علت رو ریشه یابی کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

با رسیدن فصل پاییز بازار میوه های نارنجی این فصل نیز گرم می شود. یکی از محبوب ترین میوه ها در فصل پاییز خرمالو نارنجی رنگ لذیذ است. خرمالو علاوه بر طعم جذابی که دارد (به جز زمانی که سبب گس شدن دهان می شود 🙂 ) خواص بسیار زیادی دارد. اما  در کنار تمام خواص می تواند در برخی موارد ایجاد مشکل کند که در ادامه به بررسی اینکه چه کسانی بهتر است خرمالو نخورند می پردازیم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان سردرد در حمام خانه شماست

در حمام، گردش خون محیطی افزایش پیدا می‎یابد و رنگ چهره باز می‎شود و مواد زائدی که روی پوست تجمع پیدا کرده است کاملاً تمیز می‎شود. همچنین، استفاده از سنگ پا و ماساژ کف پا با آن به کاهش سر درد و افزایش آرامش کمک می‎کند.مشت و مال یا ماساژ امروزه می‎تواند در کاهش تنش‎های ذهنی و فکری کمک بزرگی کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

سنگدان مرغ چه خاصیتی دارد

اکثر افراد وقتی می خواهند خوراکی حاوی گوشت مرغ مصرف کنند به دنبال بخش هایی، چون سینه، بال، ساق و بالای ران مرغ هستند غافل از اینکه یکی از مهمترین اجزای مرغ که سنگدان است معمولاً به دور ریخته می شود یا طرفدار کمی دارد.از سنگدان مرغ می توانید در تهیه انواع خورشت ها و خوراک ها به شرط شست و شوی دقیق استفاده کنید و از طعم لذیذ و خواص زیاد آن بهره مند شوید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

افراد بلندقد بیشتر به واریس مبتلا می‌شوند؟

واریس به کشاد شدن سیاهرگ ها یا تورم ورید گفته می شود و شایع ترین بیماری عروقی انسان است. رگ های واریسی به صورت رگ های بلند و متورم و پیچ خورده بیشتر در اندام تحتانی و زیر پوست و به رنگ آبی تیره یا بنفش دیده می شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

دلایل بروز تنش بین زوجین

یک روانشناس گفت: یکی از دلایل بروز تنش و کشمکش میان زوجین که احتمال جدایی‌شان را بالا می‌برد، تمایل آن‌ها برای تغییر رفتار دیگری است.اکبری روانشناس در گفتگویی؛ در خصوص علت بروز تنش بین زوجین اظهار کرد: تمایل برای تغییر رفتار و برخی از ویژگی‌ها در زوجین، احتمال جدایی را در آنان بالا می‌برد و زوجینی که چنین تمایلی دارند، نمی‌توانند همسرشان را همان طوری که هست بپذیرند. شاید زوجین متوجه نیستند که بعضی از ویژگی‌ها اساسا تغییرناپذیر هستند و می‌توان گفت که افراد قادر به تغییر دادن یکدیگر نیستند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ شربتی برای دفع سنگ صفرا و پاکسازی کلیه / خواص درمانی خیارشور : خیار شور یک داروی گیاهی است / درمان شوره سر با روش‌های خانگی / این افراد هرگز خرمالو نخورند!

Comments are closed.