اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ غذاهای رقیق کننده خون را بشناسید / لاغری سریع و آسان با چند نسخه گیاهی و طبیعی/ سه سوته کبودی دور چشم را محو کنید/ کدام نوع ماست را بخوریم؟

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ درمان بیماریهای پوستی با روغن درخت چای ؛ ۲۰ جمله ای که حتما باید به همسرتان بگویید!! ؛ تشخیص زودهنگام آلزایمر با بررسی سیستم گردش خونی مغز ؛ نحوه کمک به کودکان بعد از آسیب روانی ؛ هفت روش برای بهبود حافظه از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

غذاهای رقیق کننده خون را بشناسید

لخته شدن خون عامل اصلی ابتلا به سکته مغزی و حمله قلبی است. بدن شما از طریق لخته شدن خون، جریان خون را متوقف می کند و این روند آسیب های جدی سلامت را به همراه دارد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

لاغری سریع و آسان با چند نسخه گیاهی و طبیعی

سیدمهدی میر غضنفری متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در  گفتگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: اصل چاقی در افراد مختلف به علت نوع مزاجی که دارند متفاوت است اما به طور کلی رفع چاقی موضعی دغدغه خیلی از مردم شده است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

سه سوته کبودی دور چشم را محو کنید

دکتر تهرانچی متخصص پوست و زیبایی با اشاره به گودی و کبودی دور چشم گفت: کبودی و سیاهی دور چشم علامتی از زمینه‌های ارثی آلرژی است و افرادی که در خانواده سابقه آلرژی دارند بیشتر مستعد این مسئله هستند.وی افزود: مسائلی از قبیل کشیدن سیگار، کم‌خوابی، تغذیه نادرست و استرس بیش از اندازه ممکن است تا حدی این سیاهی و گودی دور چشم را تشدید کنند اما آن چیزی که ثابت شده است سابقه آلرژی ارثی می‌باشد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

کدام نوع ماست را بخوریم؟

این روزها وقتی وارد سوپرمارکت می شوید با انواع ماست های جدید روبرو می شوید. ماست های پروبیوتیک، یونانی، ایسلندی و … انواع مختلف ماست هستند که برخی ترش و برخی شیرین هستند. در لبنیات فروشی های سنتی نیز همواره ۲ نوع ماست ترش و شیرین وجود دارد. جدا از خواص مختلفی که هر نوع ماست دارد این سوال پیش می آید که آیا ترش و شیرین بودن ماست نیز بر فواید آن تاثیرگذار است یا خیر. در این مطلب به بررسی تفاوت خواص ماست ترش و شیرین می پردازیم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان بیماریهای پوستی با روغن درخت چای

یکی از متداول‌ترین کاربردهای روغن درخت چای در خانه، درمان آکنه است. یک محلول پنج درصد از روغن درخت چای درست مانند بهترین داروی شیمیای درمان آکنه (بنزویل پروکسید) عمل می‌کند. چند قطره روغن درخت چای را در ۲۰ تا ۴۰ قطره عصاره عنبر سائل حل کنید و روزی یک یا دو بار با پنبه به صورت بزنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

۲۰ جمله ای که حتما باید به همسرتان بگویید!!

بعد از ازدواج آنقدر با همسرتان احساس نزدیکی و صمیمیت می‌کنید که فکر می‌کنید می‌توانید هر چیزی را به او بگویید. اما درست مانند هر رابطه‌ی دیگری، کلمات شما این قدرت را دارند که به ازدواج‌تان آسیب بزنند. قبل از حرف زدن فکر کنید تا لازم نشود بعدا عذرخواهی کنید. در این مطلب به شما می‌گوییم چه چیزهایی را به همسرتان بگویید تا خوشحالش کنید و چه چیزهایی را نباید به او بگویید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

تشخیص زودهنگام آلزایمر با بررسی سیستم گردش خونی مغز

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، برای تشخیص آلزایمر معمولا نشانگرهای مختلفی وجود دارد، ولی مطالعات محققان نشان می دهد با تمرکز بر سیستم گردش خونی مغز و سد خونی می تواند به سرنخ های ارزشمندی دست یافت.در حال حاضر برای تشخیص انواع اختلالات شناختی از جمله آلزایمر، تجمع پروتئین های غیر عادی مانند آمیلویید و پروتئین تاو (tau) بررسی می شود؛ ولی جریان خون مغزی و سد خونی مغز نشانگرهای سریعتری برای تشخیص هستند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نحوه کمک به کودکان بعد از آسیب روانی

اگر کودک شما ضربه روحی را تجربه کرده باشد، ممکن است با احساسات اضطراب، خاطرات ترس آور یا حس خطر دایمی دست و پنجه نرم کند، یا ممکن است احساس کرختی، تنهایی و ناتوانی برای اعتماد به دیگران را تجربه نماید. وقتی رویداد های بد رخ می دهند، زمان می برد تا درد برطرف گردد و یک بار دیگر حس اطمینان و ایمنی در شما شکل بگیرد. اما شما با راهبرد های صحیح می توانید به کودک کمک کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

هفت روش برای بهبود حافظه

خواب خوب به تقویت حافظه اپیزودیک کمک می‌کند که مرتبط با زمان و مکان است. شواهد قابل‌توجهی وجود دارند که نشان می‌دهند خواب REM (Rapid Eye Movement Sleep) نقش مهمی در تحکیم خاطرات مرتبط با یادگیری مهارت‌های حرکتی مانند نواختن موسیقی یا دوچرخه‌سواری ایفا می‌کند. خواب شب پس از آموختن یک مهارت جدید به تحکیم آنها در مغز کمک می‌کند تا بعدها مغز بتواند آنها را به‌ طور خودکار انجام دهد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ غذاهای رقیق کننده خون را بشناسید / لاغری سریع و آسان با چند نسخه گیاهی و طبیعی/ سه سوته کبودی دور چشم را محو کنید/ کدام نوع ماست را بخوریم؟

Comments are closed.