بی اطلاعی نماینده مجلس ایران از تحولات منطقه و فرصت دانستن حملات تروریستی در ترکیه و کشورهای اروپایی برای رونق گردشگری در ایران

 

 

نگام ، اجتماعی _ مهرداد بائوج لاهوتی، عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس ایران در اظهاراتی که به طور آشکار گویای بی اطلاعی وی از تحولات کشورهای منطقه و جهان است گفته است “از آنجا که کشورهای اطراف ایران همچون ترکیه و بسیاری از کشورهای اروپایی حوادث تروریستی بسیاری را در یک سال اخیر تجربه کرده‌اند و این موضوع بر گردشگری آن‌ها خلل وارد کرده، بهترین فرصت برای جذب گردشگر به ایران فراهم شده است”. این در حالی است که تنها یک هفته از حادثه تروریستی اهواز با دهها کشته و زخمی می گذرد.

 

سارا آکالین

 

لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری “خانه ملت”، در حالی از حوادث تروریستی در ترکیه در یک سال اخیر خبر می دهد که در یک سال اخیر حادثه تروریستی در ترکیه رخ نداده است و حوادث تروریستی در آنکارا و استانبول مربوط به سالهای ۲۰۱۶ و قبل از آن بوده است و در یک سال اخیر ترکیه شاهد چنین حوادثی نبوده و تنها موضوع درگیری های ارتش با پ ک ک در مرزها بوده است که این درگیری ها در ایران نیز اتفاق می دهد.

اما در این میان نکته مهم دیگر که نماینده مجلس آن را فرصت برای ایران می داند، وقوع حوادث تروریستی در کشورهای منطقه است که ظاهرا ایران آن را فرصتی برای گردشگری خود می داند و مطابق آنچه لاهوتی می گوید ظاهرا این حوادث تروریستی در کشورهای منطقه است که بهترین فرصت را برای گردشگری ایران فراهم می آورد.

حال آنکه ایران که خود را امن ترین کشور در منطقه می داند، هفته پیش شاهد خونین ترین حمله مسلحانه بوده است که ۲۵ کشته و ۶۹ زخمی بر جای گذاشت و حال چگونه است که به رغم این حادثه تروریستی ایران همچنان امن بوده و ترکیه که در سالهای اخیر شاهد حمله تروریستی نبوده، ناامن محسوب می شود.

لاهوتی تاکید کرده است: ایران بهترین مکان گردشگری برای عراقی‌ها و گردشگران دیگر کشورها به دلیل امنیت و ارزانی است به همین دلیل مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید بستر افزایش ورود گردشگر را در این شرایط نامناسب اقتصادی فراهم کنند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مجلس با یادآوری اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا به لحاظ داشتن جاذبه گردشگری و تاریخی و ۵ کشور برتر دنیا به لحاظ تنوع گیاهی و جانوری است، اظهارکرد: آژانس‌های مسافرتی که به بردن مسافر از ایران به خارج مبادرت می‌‎ورزند باید در راستای ورود گردشگر به ایران نیز تلاش کند.

One thought on “بی اطلاعی نماینده مجلس ایران از تحولات منطقه و فرصت دانستن حملات تروریستی در ترکیه و کشورهای اروپایی برای رونق گردشگری در ایران

Comments are closed.