اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ بهترین مسکن های گیاهی جایگزین مسکن های شیمیایی / بهترین قرص برای اسهال چیست؟ / توقف خروپف با چند روش ساده / ۷ ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ هشدار نسبت به کمبود ویتامین D در کودکان ؛ درمان زخم پای دیابتی با لارو مگس  ؛ چیز‌هایی که مردان در مورد رابطه جنسی و زنان نمی‌دانند ؛ قند خون بالا با اعضای مختلف بدن چه می‌کند؟ ؛ ابتلا به افسردگی، ۸ دلیل پنهان دارد! از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بهترین مسکن های گیاهی جایگزین مسکن های شیمیایی

این روزها مصرف قرص‌های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش قابل توجهی یافته و گاه این داروها اعتیادآور است و معمولا مصرف زیاد آن‌ها عوارض جانبی متفاوتی برای فرد به‌دنبال خواهد داشت. یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از بیماران و نیز دوستداران طب سنتی، دانستن مسکن‌های گیاهی و گیاهان جایگزین مسکن‌های شیمیایی برای کاهش دردها و آلام جسمی و روحی است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

لوپرامید اثرات ضد ترشحی نیز دارد که برای درمان اسهال بسیار مفید است . این دراو کالمودولین، پروتئین متصل شونده به کلسیم را مهار می کند و ترشح یون کلر را کنترل می نماید. این دارو به شکل قرص و کپسول ۲ میلی گرمی در بازار دارویی ایران به همراه شربت ۱ mg/ 5ml در بازار دارویی دنیا موجود می باشد و در کنترل اسهال حاد و مزمن به کار می رود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

توقف خروپف با چند روش ساده

توقف خروپف می تواند به سادگی تغییر وضعیت خوابیدن شما باشد. خروپف به طور معمول زمانی که به پشت می خوابید و نیروی گرانش اثر قوی‌تری بر گلو داشته و موجب تنگ تر شدن مسیر هوایی می شود با تکرر بیشتر و صدای قوی‌تر رخ می دهد.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

۷ ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست

بهترین راه برای سفید کردن رنگ پوست تان استفاده از ماسک های ارزان قیمت خارجی است. در این مقاله به شما ۷ ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست تان آموزش می دهیم.بهترین راه برای تغییر رنگ پوست، استفاده از ماسک های خانگی است. حلقه‌های خیار و پوست خیار را روی قسمت‌های تیره پوست بمالید. خیار بعد از اپیلاسیون، پوست را خنک و التهاب را کم و رنگ پوست را روشن و شفاف می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

هشدار نسبت به کمبود ویتامین D در کودکان

صبا کریمی دانشجو رشته پزشکی در پایان نامه خود به “بررسی مقایسه‌ای روش‌های درمان انواع کمبود ویتامین دی در کودکان ۲-۱۰ سال” پرداخت.بر اساس این تحقیق تمام کودکان در تمام گروه‌های سنی در معرض خطر ابتلا به کمبود ویتامین D و عواقب ناشی از آن هستند. اگرچه تزریق عضلانی یک مگادوز ویتامین D مقرون به صرفه است و رسیدن به سطح مناسب ویتامین D را تضمین می‌کند، اما خطر هیپرویتامینوز D (بیماری زیاده روی در مصرف ویتامین‌ها) را نیز بالا می‌برد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان زخم پای دیابتی با لارو مگس

دکتر غلامرضا اسماعیلی جاوید، عضو هیات علمی جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران اظهار کرد: پژوهشکده زخم و ترمیم زخم «یارا» توانسته از پتانسیل ها و توانمندی های موجود در کشور، دانش درمان زخم پای دیابتی با لارو مگس را بدست آورد.وی با بیان اینکه اوایل کار افراد به صورت آزمایشی با رضایت خود تحت درمان قرار می گرفتند، گفت: اما بعد از مدتی با جواب مثبت گرفتن از نتیجه درمان توانستیم افراد را تحت درمان قرار دهیم که در حال حاضر تعداد افرادی که درمان شده اند افزایش یافته است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

چیز‌هایی که مردان در مورد رابطه جنسی و زنان نمی‌دانند

مغز شما به عنوان یک مرد هنگام رابطه‌ی جنسی خاموش می‌شود، اما همسر شما به عنوان یک زن نمی‌تواند به راحتی مغزش را خاموش کند! حتی اگر از جالب‌ترین و جذاب‌ترین حرکات در رابطه‌تان استفاده کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

قند خون بالا با اعضای مختلف بدن چه می‌کند؟

دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد و درنهایت قند خون افزایش می‌یابد.وجود مقدار فراوان قند در خون در درازمدت می‌تواند به بخش‌های مختلف بدن مانند قلب، رگ‌های خونی،‌ کلیه‌ها، ‌دستگاه تناسلی و دستگاه عصبی آسیب برساند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

ابتلا به افسردگی، ۸ دلیل پنهان دارد!

افسردگی گاه مربوط به عوامل محیطی نیست و به شیمی مغز، هورمون ها، وراثت و ژنتیک است ولی برخی علل ابتلا به افسردگی وجود دارند که شاید تا به حال چندان با آنها آشنا نشده باشیم.افسردگی در اشکال مختلف ظاهر می شود و قادر است هر کسی را درگیر کند. فراموش نکنید که نادیده گرفتن این اختلال منجر به از بین رفتن آن نخواهد شد:

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ بهترین مسکن های گیاهی جایگزین مسکن های شیمیایی / بهترین قرص برای اسهال چیست؟ / توقف خروپف با چند روش ساده / ۷ ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست

Comments are closed.