⁧ولایتی ها را بیشتر بشناسیم

 

 

نگام ؛ سیاسی _ محمد و علی‌اصغر ولایتی فرزندان علی‌اکبر ولایتی هستند. محمد مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت «سیف بنا» برادرش علی‌اصغر قائم مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره این شرکت است. این شرکت ۱۴۰۰ پرسنل دارد و در سال ۸۵ با سرمایه ابتدایی ۳ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

 

حسن مقیمی

 

علی‌اکبر ولایتی در سال ۱۳۴۸ با مریم خوشنویسان، نوه محمدحسین خوشنویسان از استادان خوشنویسی کشور ازدواج کرد.

حاصل این ازدواج سه فرزند پسر و یک فرزند دختر است که همگی متخصص و اهل علم‌اند. بعد از فوت همسر اول او در سال ۸۳ پس از یک عمل جراحی، ولایتی در سال ۱۳۸۶ با لیلا عنایت ازدواج کرد و از او صاحب یک پسر و یک دختر شد.

هر دو همسر وی خانه‌دار بودند.

اظهار نظر اخیر دکتر علی اکبر ولایتی در باره نحوه زندگی یمنی ها و مقاومت مردم این کشور که  با عنوان  ” از یمنی‌ها مقاومت یاد بگیریم/ به جای لباس لنگ می‌پوشند و نان خشک می‌خورند “ در فضای رسانه ای کشور بازتاب های متفاوتی داشت. بخشی از فعالان رسانه ای با کنایه به نحوه زندگی، محل سکونت و زندگی فرزندان ایشان به اظهار نظرهای  علی اکبر ولایتی در خصوص نحوه مقاومت مردم یمن در برابر مشکلات پرداختند.

سوال کاربران فضای مجازی از دکتر ولایتی در خصوص زندگی فرزندان ایشان موضوعی گزارشی است که در آن به بخشی  شرایط زندگی این فعال سیاسی پرداخته ایم:

فرزندان علی‌اکبر ⁧ ولایتی ⁩  مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت «سیف بنا» هستند. این شرکت ۱۴۰۰ پرسنل دارد و در سال ۸۵ با سرمایه ابتدایی ۳ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

پروژه ۲۰۴ واحدی جاسک، مجتمع اداری تجاری فرجام، مجتمع اداری ترکمنستان، مجتمع مسکونی یاسمن الهیه، شهرک مسکونی شقایق ساری و مجتمع مسکونی کوثر الهیه از پروژه‌هایی است که توسط این شرکت ساخته شده است.
 اینها بخشی از فعالیت های برادارن ولایتی در مجموعه شرکت ساخت و سازی با نام سیف بنا است.
قطعا کسی با کار کردن و جمع آوری سرمایه مخالف نیست اما آقای ولایتی باید به چند سوال پاسخ دهند.
سوال اول در خصوص نحوه تامین سرمایه فرزندان ایشان است که با وجود سن کم آن شرکت را راه اندازی و پروژه های عظیم ساختمان سازی را فراهم کردند؟
سوال دوم؛ در خصوص محل زندگی ایشان و فرزندان ایشان است؛ هزینه خرید و احداث آن ساختمان ها چگونه تامین شده است؟
همگان به خوبی می دانند که کار و تلاش راه اصلی مقابله با استکبار جهانی است اما طبعا اگر قرار است ما مانند مردم مظلوم یمن در مقابل استکبار جهانی مقاومت کنیم؛ این مقاومت در سعد آباد، الهیه و زعفرانیه رخ نخواهد داد!

photo_2018-09-30_13-04-30