مایک پمپئو: قلبها با مشاهده آنچه در ایران بر سر مسیحیان می آید فشرده می‌شود

 

 

نگام  ،حقوق بشر _ پمپئو با اشاره به وضع اقلیت‌های مذهبی در ایران گفت اطمینان دارد قلب بسیاری از آمریکایی‌ها با مشاهده آنچه در ایران بر سر مسیحیان و سایر اقلیت‌های مذهبی می‌آید فشرده می‌شود.

 

 

 

به گزارش سحبا نیوز  ، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود درباره «پیشبرد ارزش‌های آمریکا» در نشست سالیانه ارزش‌های رأی دهندگان که در واشنگتن برگزار شد، آزادی مذهب را از ارکان جوامع دمکراتیک قلمداد کرد و ایران را نمونه زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های مذهبی دانست.

در این نشست که توسط «مرکز شورای پژوهشی خانواده» برگزار شد، مایک پمپئو با تاکید بر آزادی‌های تصریح شده در قانن اساسی آمریکا گفت: «آزادی مذهب از زیرساخت‌های ضروری یک جامعه آزاد است. اما متاسفانه در حال حاضر ۸۰ درصد جمعیت دنیا در کشورهایی زندگی می کنند که محدودیت‌های زیادی برای این حق اساسی قائل می‌شوند.»

 

پمپئو با اشاره به وضع اقلیت‌های مذهبی در ایران گفت اطمینان دارد قلب بسیاری از آمریکایی‌ها با مشاهده آنچه در ایران بر سر مسیحیان و سایر اقلیت‌های مذهبی می‌آید فشرده می‌شود.

 

او گفت: «اوایل امسال، خبر تکان دهنده‌ای درباره ۲۰ ایرانی نوکیش مسیحی منتشر شد که ناچار شدند برای غسل تعمید خود، به صورت مخفیانه به کشور دیگری سفر کنند و در استخر یک هتل مراسم مذهبی شان را به جا آورند. می بینید چه بلاهایی سر مسیحیان ایران می آورند؟»

او گفت مثال‌های مشابه زیادی از کینه ورزی دولت ایران در ۴۰ سال گذشته با اقلیت‌های مذهبی وجود دارد، از جمله اعدام یک درویش ایرانی در ماه‌های که با حکم یک دادگاه فرمایشی اعدام شد

One thought on “مایک پمپئو: قلبها با مشاهده آنچه در ایران بر سر مسیحیان می آید فشرده می‌شود

Comments are closed.