نعمتی : قصور در حادثه تروریستی اهواز قطعی است ؛ لاهوتی : تروریست‌های اهواز از ۶ ماه قبل از حادثه، خانه‌ای را در ۵۰۰ متری محل رژه اجاره کرده و آنجا ساکن بودند

 

نگام ، سیاسی _ ابهام در رابطه با حادثه تروریستی اهواز هم چنان ادامه دارد و همه روزه تعدادی از نمایندگان مجلس و چهره های سیاسی پیرامون آن اظهار نظر می کنند ، در تازه ترین اظهار نظرها  بهروز نعمتی و مهرداد لاهوتی نمایندگان مجلس پیرامون این حادثه سخن گفته اند.

 

نعمتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛قصور در حادثه تروریستی اهواز قطعی است/ معرفی تعدادی از مقصران به دادگاه

 

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در حادثه اهواز قصور امنیتی قطعی بوده است، گفت: با تعدادی از مقصران برخورد شده و تعدادی هم به دادگاه معرفی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بهروز نعمتی در حاشیه جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره این جلسه ضمن تسلیت مجدد نسبت به حادثه تروریستی اهواز گفت: این جلسه با حضور حفاظت ستاد کل فرماندهی کل قوا، وزیر اطلاعات، وزیر کشور، مدیرکل اطلاعات خوزستان و استاندار خوزستان برگزار شد.

وی تاکید کرد: گزارشی ارائه شد و نمایندگان هم به قید قرعه مسائلی را مطرح کردند.

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در این حادثه قصور امنیتی قطعی بوده است، گفت: با تعدادی از مقصران برخورد شده و تعدادی هم به دادگاه معرفی شده‌اند.

نعمتی با بیان اینکه در این جلسه عذرخواهی هم صورت گرفت، گفت: با توجه به فضای کشور که گروه‌های مختلف تکفیری در منطقه وجود دارند، نباید این منافذ وجود داشته باشد و باید برخورد جدی‌تری صورت بگیرد.

این نماینده مجلس دهم عنوان کرد: قرار بر این شد که وزیر کشور گزارش جامع‌تری را به مجلس ارائه دهد.

 

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی: تروریست‌های اهواز از ۶ ماه قبل از حادثه، خانه‌ای را در ۵۰۰ متری محل رژه اجاره کرده و آنجا ساکن بودند

 

به گزارش اعتماد مهرداد لاهوتی بائوج فراکسیون مستقلین ولایی صبح روز یکشنبه هفته جاری، نسبت به برگزاری نشستی با حضور سردار مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و معاونان‌شان درخصوص بررسی ابعاد مختلف حمله تروریستی اهواز اقدام کرد و در این جلسه توضیحاتی درباره فعالیت‌های ناجا، علل حادثه و برخوردهای پس از آن ارایه شد.

مهرداد لاهوتی بائوج فراکسیون مستقلین ولایی صبح روز یکشنبه هفته جاری، نسبت به برگزاری نشستی با حضور سردار مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و معاونان‌شان درخصوص بررسی ابعاد مختلف حمله تروریستی اهواز اقدام کرد و در این جلسه توضیحاتی درباره فعالیت‌های ناجا، علل حادثه و برخوردهای پس از آن ارایه شد.

لاهوتی گفته است: «به هر حال، انتظار ما از نیروهای امنیتی این است که با هوشیاری بیشتری حوادث را دنبال کنند. به‌ویژه در شرایطی که بسیاری می‌خواهند در اوضاع کشور نابسامانی‌هایی ایجاد کنند. با این حال پس از بررسی‌های صورت‌گرفته به نظر می‌رسد، در مجموع نیروهای امنیتی می‌توانستند در قبال حادثه اهواز بهتر از این عمل کنند. بر اساس گزارش‌ها، تروریست‌هایی که به رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کردند، از ۶ ماه قبل از حادثه، خانه‌ای را در ۵۰۰ متری محل رژه اجاره کرده و آنجا ساکن بودند. همچنین بعضی از این افراد دارای سوابقی بوده و تحت کنترل بودند با این حال، دقت لازم در ممانعت از اقدامات آنها صورت نگرفته است. همه اینها نشان می‌دهد نیروهای امنیتی با وجود اینکه بعد از حادثه خوب برخورد کردند، متاسفانه پیش از حادثه آن‌چنان هوشیار نبودند و معتقدیم باید هوشیارتر می‌بودند.»