اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ تاثیر مصرف خاک‌شیر بر سقط جنین / دمنوش های گیاهی فوق العاده برای تقویت حافظه/ مصرف ماهی در بارداری بر تقویت بینایی و عملکرد مغز کودک تاثیر دارد؟/ ۴ ماسک دور چشم خانگی که معجزه می کند!!

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ این لکه ها روی پوستتان نشانه ی بیماری خطرناکی است ؛ تخمه هندوانه چقدر خواص داشته و ما نمیدانستیم ؛ چگونه فردی جذاب باشیم؟ ؛ همه چیز درباره داروی جنجالی این روزها/حتی شرکت سازنده هم ادعای درمان با اسپینرازا را ندارد ؛ کاهش سریع استرس با چند روش ساده و مهم از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

تاثیر مصرف خاک‌شیر بر سقط جنین

علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی در گفت‌وگو با فارس درباره مصرف خودسرانه دمنوش‌ها اظهار داشت: در طب ایرانی مواد غذایی به چهار دسته غذا، غذای دارویی، دارو غذایی و دارو تقسیم‌بندی می‌شوند و باید توجه کنیم که مصرف داروها در بدن باعث ایجاد تغییراتی می‌شود.وی افزود: مواد موجود در دمنوش‌ها بسیار حائز اهمیت هستند به طور مثال دمنوش به اثرات غذایی داشته اما دمنوش گزنه اثرات دارویی از خود نشان می‌دهد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

دمنوش های گیاهی فوق العاده برای تقویت حافظه

بسیاری از ما بر این باوریم که نمی‌توان تغییری در عملکرد مغزی ایجاد کرد. به این معنا که هرکس با توانایی‌های خاص به دنیا می‌آید که تا پایان عمر با همان میزان توانایی‌ها باید زندگی کند در حالی‌که این طور نیست و حافظه همانند سایر قوای بدن می‌تواند رشد و پرورش بیابد. افراد می‌توانند با رعایت نکات مطرح شده در این مطلب حافظه خود را تقویت کنند و دیرتر دچار فراموشی شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

مصرف ماهی در بارداری بر تقویت بینایی و عملکرد مغز کودک تاثیر دارد؟

تحقیق محققان دانشگاه تورکو فنلاند نشان می دهد کودکانی که مادرشان در طول سه ماهه آخر بارداری هفته ای سه بار یا بیشتر ماهی مصرف کرده باشد دارای قوه بینایی و سلامت مغز بهتری هستند.مطالعه اخیر نشان می دهد زنان باردار می توانند با خوردن منظم ماهی های چرب در دوره بارداری، روند رشد قوه بینایی و عملکرد مغزی کودک را بهبود بخشند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

۴ ماسک دور چشم خانگی که معجزه می کند!!

یکی از نگرانی های افراد امروزه رفع چروک و گودی زیر چشم می باشد زیرا وجود این عوامل در اطراف چشم شما باعث می شود پیر تر از سن واقعی خود و خسته به نظر برسید. در این مطلب به معرفی و آموزش طرز تهیه ۴ ماسک دور چشم خواهیم پرداخت.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

ظاهر شدن برخی لکه ها به صورت ناگهانی روی پوست می تواند نشان هشدار دهنده از یک بیماری باشد که باید جدی گرفته شود و با مراجعه به پزشک متخصص علت را بررسی کرد. یک پزشک متخصص می گوید بروز لکه های قهوه ای روی پوست نشان از سمیت کبد است. در ادامه مطلب بیشتر در اینباره می خوانید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

تخمه هندوانه چقدر خواص داشته و ما نمیدانستیم

این ها تخمه هایی هستند که در میوه هندوانه یافت می شوند. کالری کم و مواد مغذی بالا دارند و سمی نیستند و مزایای زیادی ارائه می دهند. بعضی از آنها شامل تقویت سلامت قلب و ایمنی بدن و کنترل قند خون می باشد ؛ دانه ها غنی از مواد مغذی مانند پتاسیم، مس، سلنیوم و روی – هستند که ممکن است در رژیم غذایی شما کم نباشد.خواص تخمه هندوانه
شما می توانید خود تخمه های هندوانه ،یا پودر شده آنها را مصرف کنید آنچه باعث می شود که دانه ها حتی بیشتر از پروتئین مفید باشند محتوای ویتامین B است. تخمه های هندوانه می توانند برای میان وعده ها مفید و ارزان قیمت باشند که می توانید در بین وعده های غذایی خود استفاده کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

چگونه فردی جذاب باشیم؟

در حالی که جذابیت جسمانی و مجاورت در مراحل آغازین رابطه، تعیین کننده تر هستند، مشابهت تنها عامل بسیار مهم در حفظ یک رابطهٔ دراز مدت است. بنابراین نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که برای حفظ یک رابطه در پی مشابهت ها باشیم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

همه چیز درباره داروی جنجالی این روزها/حتی شرکت سازنده هم ادعای درمان با اسپینرازا را ندارد

مدیر کل روابط عمومی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه:«طبق مطالعات بالینی شرکت سازنده داروی اسپینرازا، مصرف این دارو تنها ۱۰ درصد بیماران را می توند تا سنین نوجوانی و جوانی برساند و در یکسری موارد هم می تواند کیفیت زندگی بیماران را مادامی که در قید حیات هستند ارتقا دهد.»خاطرنشان کرد:«متاسفانه ۹۰ درصد از بیماران به رغم دریافت دارو، قبل از رسیدن به سنین نوجوانی و جوانی فوت خواهند کرد.»
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

کاهش سریع استرس با چند روش ساده و مهم

روش های زیادی وجود دارند که می توانید به کمک آنها استرس خود را به سرعت کم کنید. می توانید یک فیلم کمدی تماشا کنید، چند تا از دوستانتان را دعوت کنید و با دیگران بگو بخند داشته باشید. هر زمان که می خندید، اکسیژن زیادی به اندام های بدن می رسد، جریان خون افزایش پیدا می کند و استرس کاهش می یابود در حقیقت فقط فکر کردن به خوشی ها می تواند میزان هورمون استرس را کاهش دهد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ تاثیر مصرف خاک‌شیر بر سقط جنین / دمنوش های گیاهی فوق العاده برای تقویت حافظه/ مصرف ماهی در بارداری بر تقویت بینایی و عملکرد مغز کودک تاثیر دارد؟/ ۴ ماسک دور چشم خانگی که معجزه می کند!!

Comments are closed.