افراطی گری، جهالت وتوهم با سرمایه های انسانی این کشور چه میکند / استاد اجبارا بازنشسته دولت احمدی نژاد اکنون بعنوان قاضی اختصاصی پرونده ایران در دادگاه لاهه حضور دارد

 

 

نگام ؛ حقوق بشر _ قاضی اختصاصی پرونده ایران در دادگاه لاهه ، استاد اجبارا بازنشسته با حکم کامران دانشجو، ببینید افراطی گری، جهالت وتوهم با سرمایه های انسانی این کشور چه کرده است .

 

حسن مقیمی

 

همین دکتر جمشید ممتاز که قاضی اختصاصی پرونده ایران در دادگاه بین المللی ‎لاهه هست، سال ۸۸ از دانشگاه تهران، با حکم بازنشستگی اجباری بر کنار شد.

اونم با حکم کوتوله هایی چون کامران دانشجو که حتی در مورد مدرک دکترا شون هم تردید وجود داشت.

اما او اکنون در جایگاه حمایت از حق و حقوق ایران و ایرانی در جوامع بین المللی ظاهر شده است .

قاضی اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دادگاه لاهه با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ که برجام را تایید کرده است، آن را یک واقعیت عینی مرتبط با اختلاف دانسته که تعهداتی را برای همه دولت‌های عضو ملل متحد از جمله آمریکا ایجاد کرده است.

از آن گذشته، بر مبنای گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد ذی‌صلاح فنی، اعتبار توجیهات آمریکا برای وضع مجدد تحریم‌ها زیر سوال می‌رود.

ممتاز مشروعیت تحریم‌های ثانویه ایالات متحده علیه ایران را از منظر حقوقی به چالش کشید و اظهار داشت: این تحریم‌ها دامنه فراسرزمینی داشته و هدف آنها اثرگذاری مستقیم بر نحوه چینش روابط خارجی دولت‌های حاکم و مستقل است و این نقض اصل بنیادین عدم مداخله به نحو مصرح در منشور ملل متحد است.