کالین: با دیدن اسلام هراسی در اروپا، خود را در محیطی نا امن احساس میکنم

 

 

نگام ، بین الملل _ نشست “TRT World Forum” که از سوی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه در استانبول برگزار میگردد، میزبان رهبران صاحب سخنان و اندیشمندان جهان میباشد.

 

به گزارش ت ر ت فارسی ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، ابراز داشت که با دیدن اسلام هراسی در اروپا، خود را در محیطی نا امن احساس میکند.

نشست “TRT World Forum” که از سوی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه در استانبول برگزار میگردد، میزبان رهبران صاحب سخنان و اندیشمندان جهان میباشد.

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، در چهارچوب این نشست، در پانلی که مشکلات موجود در خاورمیانه را مورد بررسی قرار میدهد، شرکت کرد.

وی که در روز دوم این نشست سخنرانی کرد، ضمن ابراز اینکه مشکل امنیتی مختص کشورهای عربی نیست، گفت: “با دیدن اسلام هراسی در اروپا، خودم را در محیطی نا آرام حس میکنم.”

کالین مورد هدف قرار گرفتن مسعود اوزیل فوتبالیست مشهور آلمانی که اصلیتش ترک میباشد و ماه آوریل، طی سفر اردوغان به انگلستان با وی عکس گرفته و لباس تیم خود را به وی داده بود را به عنوان نمونه ای نشان داد و گفت: “در راستای صلح جهانی، چقدر بر روی این مسئله ایستادیم؟”