به کارگران ساختمانی بیمه بیکاری پرداخت نمی شود

 

 

نگام ، حقوق بشر  _انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان خواستار پرداخت بیمه بیکاری به کارگران ساختمانی شدند

 

به گزارش سحبا نیوز  ، انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان در بیانیه‌ای خواستار پرداخت بیمه بیکاری به کارگران ساختمانی شدند. آنها در این بیانیه از دولت و دیگر دستگاه‌های حکومتی خواستند که «سریعا کمیته‌های رسیدگی به مشکلات کارگران و اقشار آسیب‌پذیر» را فعال کند، تا «مردم کمتر آسیب ببینند».

در بخشی از این بیانیه آمده است: کارگران ساختمانی که «هر روز با دست خالی به خانه باز می‌گردند وامروز به فردا برخلاف میل باطنی خود با خانواده اش دروغ می گوید تا کی می تواند این رنج ومشقت شرمندگی وگرسنگی راتحمل کند؟».

انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان کردستان «از همه فعالین عرصه دفاع از حقوق کارگر ومسولین انجمن‌ها و نمایندگان واقعی انان وهمه دلسوزان عدالت وانسانیت» و همچنین نمایندگان مجلس خواسته‌اند که برای تبدیل شدن «پرداخت بیمه بیکاری» به یک مطالبه عمومی از کارگران ساختمانی حمایت کنند.

این بیانیه همچنین تحریم‌های آمریکا علیه ایران را «غیر اخلاقی و جنایتکارانه» خوانده و «دخیل کردن تشکلات کارگری در تصمیم‌گیری‌ها و تشکیل کمیته‌های مختص تشکلات ساختمانی» را از جمله راهکارهای جدی برای کاهش بحران اقتصادی پس از تحریم‌ها برشمرده است.

One thought on “به کارگران ساختمانی بیمه بیکاری پرداخت نمی شود

Comments are closed.