ممانعت از سفر جواد حیدریان خبرنگار حوزه محیط زیست و تعدادی دیگر از خبرنگاران به خارج از کشور

 

 

نگام ، حقوق بشر  _  صبح دیروز جواد حیدریان خبرنگار حوزه محیط زیست و تعدادی دیگر از خبرنگاران که قصد سفر به کشور آلمان را داشتند، با ممانعت ماموران وزارت اطلاعات از سفر آنها جلوگیری و پاسپورت آنها ضبط شد. این افراد به دادسرای «رسیدگی به جرائم پولی و بانکی» ارجاع داده شده‌اند.

 

 

به گزارش سحبا نیوز ، صبح دیروز  یکشنبه ۱۵ مهرماه ۹۷ از سفر جواد حیدریان خبرنگار حوزه محیط زیست و تعدادی دیگر از خبرنگاران که قصد سفر به کشور آلمان را داشتند جلوگیری شد.

وی در ادامه گفت: “سفر ما با هماهنگی یا لااقل اطلاع نهادهایی مثل وزارت خارجه و سازمان محیط زیست بود و سفارت آلمان نیز در جریان حساسیت ما نسبت به این سفر قرار گرفت. آنها در خبری توضیح دادند که این دوره در ادامه دوره‌ای است که قضات ایرانی، شهرداری تهران و وزارت خارجه ج.ا پیشتر در آلمان گذرانده‌اند”.

از دلایل این اقدام تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست و اسامی خبرنگاران دیگر توسط هرانا در حال بررسی است.

لازم به ذکر است در سال‌های اخیر فشار بر فعالان حوزه محیط زیست بیش از پیش افزایش یافته است و طی سال گذشته و سال جاری بسیاری ار فعالان این حوزه با عناوین مختلف تحت فشارهای قضایی و بازداشت‌های بلندمدت قرار گرفته‌اند از جمله از اواخر بهمن و اوایل اسفند ۹۶ نیز تعدادی از فعالان محیط زیست عمدتا در تهران و هرمزگان بازداشت شدند و کماکان تعداد زیادی از آنان در بازداشت به سر می‌برند. از اتهامات مطروحه علیه ۸ تن از این افراد اتهام جاسوسی بوده است.

One thought on “ممانعت از سفر جواد حیدریان خبرنگار حوزه محیط زیست و تعدادی دیگر از خبرنگاران به خارج از کشور

Comments are closed.