دیدار روسای مجلس ترکیه و ایران در آنتالیا

 

نگام،بین الملل_رئیس مجلس ایران  به منظور حضور در سومین اجلاس مجالس کشور‌های عضو اتحادیه اوراسیا، در رأس هیأتی عازم ترکیه شد

 

میثم بازیاری

 

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران به منظور حضور در سومین اجلاس مجالس کشور‌های عضو اتحادیه اوراسیا، در رأس هیأتی به ترکیه سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت” وابسته به مجلس ایران، لاریجانی علاوه بر سخنرانی در این اجلاس، با بنعلی یلدریم، رئیس مجلس ترکیه و برخی رؤسای مجالس کشورهای شرکت کننده دیدارهایی دوجانبه خواهد داشت.

در این گزارش همچنین آمده، افضلی (نماینده اقلید)، خامکانی (نماینده زرند وکوه بنان)، بیگی (نماینده تبریز) و خانم ساعی (نماینده تبریز)، رئیس مجلس ایران را در این سفر همراهی می کنند.

گفتنی است سومین نشست روسای مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با حضور نمایندگانی از ۳۸ کشور در شهر آنتالیای ترکیه برگزار خواهد شد.

موضوع اصلی این نشست، “همکاری اقتصادی در اوراسیا، محیط زیست، توسعه پایدار ” است. هدف از آن نیز ارزیابی موانع توسعه پایدار در سطح جهانی و منطقه و افزایش همکاری بین‌المللی برای رفع آن‌هاست.

 

بنعلی یلدریم و علی لاریجانی روسای مجلس ترکیه و ایران در آنتالیا دیدار کردند.

آنتالیا/ خدیجه اوزدمیر/ خبرگزاری آناتولی

بنعلی یلدریم، رئیس مجلس ترکیه با علی لاریجانی، همتای ایرانی خود در آنتالیا دیدار و گفتگو کرد.

یلدریم و لاریجانی در چارچوب سومین نشست روسای مجالس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با موضوع “همکاری اقتصادی در اوراسیا، محیط زیست، توسعه پایدار” در هتل کایا پلازا آنتالیا دیدار و گفتگو کردند.

این دیدار که در آن مصطفی شن‌توپ، جانشین رئیس مجلس ترکیه نیز حضور داشت، بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت.