اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ لطفا این افراد از مصرف زنجبیل بپرهیزند / اولین تظاهر بیماری ام اس چه می تواند باشد / کاهش وزن در عرض یک ماه با ۹ ترفند ساده! سلامت نیوز: کاهش وزن در عرض یک ماه با ۹ ترفند ساده! / فواید مصرف گریپ فوروت در بارداری / لبخند نوزاد در هر سنی نشانه چیست؟

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _  شایع ترین سرطان در بانوان ایرانی کدام است؟ /  درمان فوری گلو درد پاییزی با یک گیاه خوشبو /  سردمزاج‌ها و گرم مزاج‌ها در پاییز چه بخورند؟ /  نشانه‌های پنهان التهاب در معده /  از شوهرم متنفرم، چه کنم؟  از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

لطفا این افراد از مصرف زنجبیل بپرهیزند

زنجبیل یکی از سالم‌ترین و پرمصرف ترین ادویه‌های جهان است اما با وجود منافع آن، ممکن است، در شرایط خاص، باعث آسیب بیشتری شود.
زنجبیل یکی از سالم ترین ادویه های جهان به حساب می آید و به ویژه برای بیماری مربوط به دستگاه گوارش نیز موثر است. اما با وجود منافع آن، ممکن است، در شرایط خاص، باعث آسیب بیشتری شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

اولین تظاهر بیماری ام اس چه می تواند باشد

مهری مهراد رئیس انجمن نورویولوژی در نشست خبری دومین کنکره بین المللی نورویولوژی گفت: نورویولوژی زیرشاخه‌ای جدید از رشته ارولوژی است و به مشکلات عصبی مثانه می پردازند، کنترل ادرار از عصب هایی که از مغز به نخاع و مثانه می‌رسد، انجام می‌شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

کاهش وزن در عرض یک ماه با ۹ ترفند ساده!

نخوردن صبحانه به کاهش وزن تان کمک نمی کند. نخوردن صبحانه باعث می شود شما مواد مغذی که باید به بدن تان برسد را از دست دهید و همین امر باعث خوردن اسنک های غیر رژیمی و پر کالری در طول روز می شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

فواید مصرف گریپ فوروت در بارداری

تغذیه شاید یکی از مهمترین بخشهای بارداری باشد – نه تنها برای اینکه شما از بدن خودتان مراقبت می کنید بلکه به این دلیل که هرچه می خورید روی بچه اتان هم اثر می گذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که خانمها رژیم غذایی متشکل از چربیهای سالم، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی را دنبال کنند. اما غذاها و میوه هایی هستند که شما باید در دوران بارداری به طور مداوم میل کنید: یکی از آنها گریپ فروت است. این میوه در حالیکه کالری کمی دارد سرشار از مواد مغذی است که می تواند برای شما و نوزادتان فواید سلامتی زیادی به همراه داشته باشد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

لبخند نوزاد در هر سنی نشانه چیست؟

وقتی نوزاد دلبندتان به چشم‌های شما خیره می‌شود و لبخند می‌زند، مسلما دلتان غنج می‌زند اما احتمالا اعتماد چندانی به لبخندش ندارید؛ چون معلوم نیست که این لبخند برای ابراز علاقه و نشانه تمایل او به برقراری ارتباط است یا فقط یک حرکت غیرارادی است که هیچ کنترلی رویش ندارد!
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

شایع ترین سرطان در بانوان ایرانی کدام است؟

علیرضا محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دنیا به فکر درمان سرطان‌ها و البته بیشتر به دنبال پیشگیری و تشخیص زودهنگام هستند و اگر سرطان‌های خوشخیم و بدخیم پستان در مراحل آغازین تشخیص داده شود روند درمان مطلوب می‌شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

درمان فوری گلو درد پاییزی با یک گیاه خوشبو

هل برای درمان گلودرد بسیار موثر است؛ برای این منظور هل را باید با زنجبیل، دارچین و آویشن مصرف کنید؛ هل احتقان مجاری تنفسی را رفع و از بروز التهاب‌های شدید پیشگیری می‌کند؛ دمنوش هل به همراه کمی عسل نقش موثری در بهبود گلودرد دارد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

سردمزاج‌ها و گرم مزاج‌ها در پاییز چه بخورند؟

 مزاج شناسی؛ علمی بسیار وسیع است که کاربردهای زیادی برای تشخیص بیماری ها و درمان آن ها دارد. از گذشته های دور در طب سنتی ما طبیب ها از طریق مزاج افراد بیماری ها را تشخیص می دادند. کتاب های بسیار، روایات و احادیث فراوانی در این باره داریم که چه چیز رادر چه زمان و فصلی بخوریم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نشانه‌های پنهان التهاب در معده

گاستریت را به طور خلاصه می توان التهاب دیواره داخلی معده تعریف کرد. افراد بسیاری ممکن است فکر کنند که به یک سوء هاضمه مبتلا هستند، در شرایطی که مشکل اصلی آنها گاستریت است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

از شوهرم متنفرم، چه کنم؟

همه‌ی رابطه‌ها پستی و بلندیهایی دارند؛ گاهی شادید و گاهی به شدت احساس بدبختی می‌کنید. هر دو وضعیت کاملا طبیعی‌اند. اما اگر به جایی رسیدید که احساس کردید واقعا از شوهرتان متنفرید پس باید مکث کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید