اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۹ عضو بدن که نشانه های پیری در آن ها زوزدتر آشکار می شوند / زندگی با همسر همیشه نگران / خطرناک ترین ترکیبات شیمیایی چاق کننده را بشناسید!/ همه چیز درباره روکش دندان / با آلزایمری‌ها چگونه رفتار کنیم؟

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ معجزه ترکیب روغن زیتون و لیمو ترش / خواب کمتر یا بیشتر از ۸ ساعت عملکرد شناختی را کاهش می‌دهد / روغن ماهی چه خاصیت‌هایی دارد؟ / نحوه شیردهی به نوزادان دوقلو  از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۹ عضو بدن که نشانه های پیری در آن ها زوزدتر آشکار می شوند

دست ها به ویژه در زنان، یکی از اولین اعضای بدن هستند که نشانه های بالا رفتن سن را در آن ها دیده می شود. تغییرات هورمونی موجب از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست می شود. این تغییرات سبب می شود پوست ظاهری چروکیده پیدا کند و رگ ها بسیار برجسته شوند. علاوه بر این، دست ها به ندرت پوشانده می شوند، به همین خاطر در معرض نور خورشید، لکه های پیری روی آن ها ظاهر می شوند. استفاده از کرم ضد آفتاب برای دست ها یا پوشیدن دستکش های رانندگی می تواند جلوی پرتوهای مضر فرابنفش را بگیرد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

زندگی با همسر همیشه نگران

اضطراب هر دو طرف را، هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی و روحی درگیر می‌کند. در این شرایط گاهی لازم است شما از برخی از برنامه‌هایتان صرف نظر کنید یا برخی از شرایط را به خاطر آرامش همسرتان، تغییر دهید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

خطرناک ترین ترکیبات شیمیایی چاق کننده را بشناسید!
حقیقات ثابت کرده بعضی از ترکیبات شیمیایی خاص که در مواد غذایی وجود دارند (حتی در مواد غذایی سالم مثل ماھی، میوه و سبزیجات)، بدن را به ذخیره چربی ترغیب می کنند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

همه چیز درباره روکش دندان

روکش یا به عبارت دیگر پروتز دندان ثابت، که به انگلیسی dental crown نامیده می شود، یک کلاهک فلزی یا سرامیکی و یا ترکیبی از هر دوی آنهاست که بر روی دندانهای با تخریب گسترده گذاشته میشود، تا علاوه بر حفاظت از آنها در برابر شکستن، عملکرد و زیبایی دندان نیز مجددا به آن باز گردانده شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

با آلزایمری‌ها چگونه رفتار کنیم؟

بیماری آلزایمر به مراقبت ۳۶ ساعته در روز نیاز دارد؛ در عین حال مراقبین این بیماران نقش بسیار ویژه‌ای در روند کاهشی این بیماری دارند و باید بدانند که چگونه با این بیماران رفتار کنند.مهم‌ترین عامل خطرساز در ابتلا به بیماری آلزایمر، سن است. حتی با وجود سایر عوامل خطرساز، بیماری آلزایمر زود ظاهر نمی‌شود و معمولا در سنین بالا عارض می‌شود. با این حال شواهد نشان می‌دهد که فرایند بیماری سال‌ها قبل از بروز علائم شروع می‌شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

روغن زیتون ولیموترش هر کدام به صورت جدا گانه خواص بسیاری برای محافظت و تقویت پوست، مو و کلا بدن هستند اما ترکیب آن ها این خواص را مضاعف می کند. در این مقاله بیشتر در موردمعجزه ی ترکیب روغن زیتون و لیموترش اطلاعات کسب کنید.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

خواب کمتر یا بیشتر از ۸ ساعت عملکرد شناختی را کاهش می‌دهد

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، این مطالعه توسط دانشمندان مغز و اعصاب “دانشگاه وسترن”(University of Western) کانادا انجام گرفت.در این مطالعه جهانی تقریبا نیمی از تمام شرکت‌کنندگان خواب شبانه کمتر از ۶ ساعت ونیم(حدود یک ساعت کمتر از مقدار توصیه شده) داشتند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

روغن ماهی چه خاصیت‌هایی دارد؟

مشخص شده است که مکمل های روغن ماهی موجب تسکین علائم افسردگی خفیف و متوسط می شوند. همچنین افراد مبتلا به افسردگی تک قطبی بعد از خوردن یک یا دو گرم مکمل در روز با کاهش علائم مواجه بودند.اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ماهی جای زیادی در رژیم غذایی تان ندارد، خیلی اشتباه می‌کنید.  انجمن قلب امریکا توصیه می کند که باید هفته ای دو بار ماهی مصرف شود چراکه مملو از پروتئین، اسیدهای چرب اُمگا۳ و ویتامین هاست.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نحوه شیردهی به نوزادان دوقلو

باور های غلطی در مورد شیر دادن به دو قلو ها وجود دارد ، برخی بر این باورند که بهتر است فقط به یکی از نوزادان شیر مادر بدهند ولی این حرف کاملا غلط است. درست است که شیر دادن به دو نوزاد به طور همزمان سخت است، اما راه هایی برای حل کردن این موضوع وجود دارد.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید