اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ قرص ترامادول چیست و چه عوارضی دارد؟ / برای جلوگیری از کوچک شدن مغز این خوراکی ها را هر روز بخورید / کدام “دردها” با مسکن درمان نمی‌شوند؟ / دم کرده ای برای رفع سردردها پاییزی / روش درمانی شگفت انگیز برای بارداری بانوان سالمند

 

 

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ خطر ابتلا به سرطان در خانواده‌های پر جمعیت‌، کمتر است ؛ افزایش طول عمر با ۵ عادت ساده ؛ مقابله با دو سرطان خطرناک با پوست سیب ؛ هرگز این ۱۰ جمله را به فرزندتان نگویید از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

ترامادول قرصی مسکن است اما به شدت اعتیاد آور می باشد. جوانان با تصور این که ترامادول در شب امتحان کمک به بیدار ماندن آن ها می کند و انرژی برای یادگیری درس را دو چندان می کند به دام ترامادول گرفتار می شوند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

برای جلوگیری از کوچک شدن مغز این خوراکی ها را هر روز بخورید

بر اساس گزارش محققان یک رژیم غذایی مدیترانه ای که سرشار از سبزیجات تازه، میوه و نوشیدنی هاست می تواند در سنین بالا از مغز شما محافظت کند.در واقع یک رژیم غذایی سالم می تواند از سلامتی شما محافظت کند که شامل مغز هم می شود.مغز همه با بالا رفتن سن از نظر حجمی کوچک می شود. این مطالعه که در مجله نورولوژی (عصب شناسی) منتشر شده نشان داده افرادی که در اواسط دهه ۷۰ زندگیشان رژیم غذایی مدیترانه ای داشته اند نسبت به سایرین، جرم کمتری از مغزشان را از دست داده اند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

کدام “دردها” با مسکن درمان نمی‌شوند؟

درد یک حس مشترک بین تمام موجودات زنده است. تمام انسان‌ها با هر سن و رنگ و نژادی این حس را تجربه کرده‌اند. درد جزو حواس یک انسان مانند شنوایی، بویایی، چشایی و … طبقه‌بندی می‌شود. تجربه درد از دوره جنینی تا سالمندی همراه انسان است و بر همین اساس بشر در طول تاریخ سعی کرده تا راه‌حل‌هایی برای تسکین دردهای خود بیابد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

دم کرده ای برای رفع سردردها پاییزی

دم کرده های گیاهی تاثیرات بسزایی در پیشگیری و درمان اغلب بیماری ها دارند در فصل پاییز و زمستان توجه به اینکه مصرف کدام دم کرده ها در این فصل حائز اهمیت است نیز از نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید.در این مطلب دم کرده ای معرفی شده است که برای سردرد مفید خواهد بود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

روش درمانی شگفت انگیز برای بارداری بانوان سالمند

بسیاری از زنان که سال‌ها صاحب فرزند نشده و به دوران سالمندی رسیده‌اند؛ در آینده‌ای نزدیک می‌توانند رویای شیرین درآغوش گرفتن اولین فرزندشان را تجربه کنند.کارشناسان اعلام کرده‌اند پیشرفت‌های علمی در زمینه روش درمانی ناباروری IVF درآینده‌ای نه چندان دور می‌تواند امکان بارداری زنان بالای ۶۰ سال را فراهم کند.این روش حتی بر روی زنانی که در طول سال‌ها باردار نشده‌اند و برای اولین بار باردار می‌شوند؛ نیز قابل اجرا و نتیجه گیری است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

خطر ابتلا به سرطان در خانواده‌های پر جمعیت‌، کمتر است

پروفسور ماکسی هننبرگ سرپرست این تحقیق اظهار کرد: در تمام جهان خطر ابتلا به سرطان در خانواده‌های کوچکتر بیشتر است و این رابطه مستقل از درآمد، سطح شهرنشینی و سن است و خانواده‌های بزرگتر با اعضای بیشتر نقش حفاظتی در برابر سرطان دارند.نتایج این تحقیق نشان داد: اندازه خانواده و تعداد فرزندان متولد شده در طول عمر مادر نیز تاثیر دارد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

افزایش طول عمر با ۵ عادت ساده

پایبند بودن به این پنج عادت سالم با ۱۲.۲ سال عمر بیشتر برای مردان و ۱۴ سال امید به زندگی بیشتر برای زنان مرتبط بوده است.پرهیز از سیگار و محصولات حاوی تنباکو نشان داده است که در میان این عادات سالم سبک زندگی موثرترین روش برای تجربه طول عمر بیشتر یا حداقل پرهیز از مرگ زودرس محسوب می شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

مقابله با دو سرطان خطرناک با پوست سیب

دانشمندان بر این باورند که آنتی اکسیدان های موجود در پوست سیب قابلیت این را دارد که رشد سلول های سرطان پروستات را کم کند.به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم،،براساس یافته های این دانشمندان، پوست سیب همچنین خاصیت مقابله با سرطان سینه را نیز دارد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

هرگز این ۱۰ جمله را به فرزندتان نگویید

شکوفه اویار حسینی مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: جملاتی که والدین در هنگام صحبت کردن با کودک استفاده می‌کنند بر روحیه و روان کودک تاثیر به سزا و پررنگی دارد، پس سعی کنید از گفتن برخی جملات مخرب و ناراحت کننده به آنان خودداری کنید، تربیت کودک کار ساده‌ای نیست، باید در رفتار با کودکتان محتاط باشید، در اینجا ۱۰ جمله‌ای را که نباید به بچه‌هایتان بگویید، بازگو می‌کنیم.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید