نماینده مجلس: دولت روحانی با افزایش و کاهش نرخ دلار با سرنوشت مردم ایران بازی کرده است، وضعیت دولت روحانی خیلی بدتر از دوران دولت احمدی نژاد شده است

 

 

نگام ، اقتصادی _ محسن بیگلری، عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ایران در اظهاراتی قابل تامل اعلام کرد که دولت حسن روحانی با افزایش و کاهش نرخ دلار با سرنوشت مردم بازی کرده است چرا که عده ای میلیاردر و عده ای ورشکسته شده اند.

 

سارا آکالین

 

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد روزی روحانی از وضعیت دلار در دولت احمدی نژاد انتقاد می کرد، اما وضعیت دولت او خیلی بدتر از دوران دولت احمدی نژاد شده است چرا که افزایش قیمت ها بر کالاهای اساسی اثر داشته و مردم را به سمت احتکار برده اند.

بیگلری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: دولت کاری کرده است که بازار دلار غیر قابل پیش بینی شود، این وضعیت آسیب جدی به مردم زده و برخی ورشکسته شده اند. دولت به دنبال فروش ارزهای خود و واریز سرمایه به خزانه کشور است، این کار را به قیمت آشفته کردن بازار و ورشکسته شدن برخی از مردم انجام داده است.

او با اشاره به افزایش ۵ برابری قیمت دلار در چند ماه، بیان داشت: در هفته ای که گذشت هر شهر یک نرخی برای دلار داشت، کسی نمی داند دلار چه نرخی دارد این در حالی است که قبلا لحظه به لحظه نرخ دلار مشخص بود، اما دولت کاری کرد که مردم همه دارایی هایشان را بفروشند و دلار بخرند و چندماه بعد کاری کرد که همه به بازار بریزند و دلار بفروشند و کسی هم دلار نخرد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت گفت: دولت با این کار با سرنوشت مردم بازی کرده است چرا که عده ای میلیاردر و عده ای ورشکسته شده اند، این رویه جالب نیست و باید اجازه دهد صرافی ها به کار خرید و فروش ارز بپردازند تا مردم سرگردان نشوند.

بیگلری با بیان اینکه از افزایش و کاهش نرخ دلار سود عاید دولت شده است، اظهار داشت: دولتی ها زیر بار این نمی روند که از آشفته بازار ارز عایدی به دست می آورد، اما وقتی دلار ۳ هزار و ۷۰۰ تومانی را ۱۷ هزار تومان بفروشند، چطور می شود چیزی عاید دولت نمی شود.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه دولت در قضیه دلار مقصر است، بیان داشت: دولت به جای بازی در بازار ارز باید به فکر ایجاد اشتغال و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد، روزی روحانی از وضعیت دلار در دولت احمدی نژاد انتقاد می کرد، اما وضعیت دولت او خیلی بدتر از دوران دولت احمدی نژاد شده است چرا که افزایش قیمت ها بر کالاهای اساسی اثر داشته و مردم را به سمت احتکار برده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی باید به وضعیت قیمت ها ورود کنند و بار روانی منفی گرانی را از مردم بردارند، این اتفاق لطمه سنگینی به اقتصاد کشور می زند.