نماینده مجلس: بیش از ۲ میلیون ایرانی قدرت خریدشان را به طور کامل از دست داده اند، با ابر چالش بیکاری و گرانی مواجه هستیم

 

 

نگام ، اقتصادی _ وضعیت اقتصادی در ایران به قدری وخیم است که رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس کشور می گوید: متاسفانه در شرایط فعلی کشور بیش از ۲ میلیون نفر قدرت خریدشان را به طور کامل از دست داده و نیاز به حمایت دولت دارند. از سوی دیگر در شرایط فعلی که وضعیت اقتصادی کشور نابسامان بوده و با ابر چالش بیکاری و گرانی مواجه هستیم چند وزارت خانه بدون وزیر رها شده است.

 

سارا آکالین

 

خضری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: با توجه به شرایط حال حاضر کشور و کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قیمت کالاهای اساسی و با پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مقرر شد مبلغ ۱۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان به عنوان بسته حمایتی از اقشار آسب پذیر کشور تعلق می‌گیرد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: بنابر صحبت‌‌های دولت افرادی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند زیر خط فقر هستند. متاسفانه در شرایط فعلی کشور و افزایش هزینه تامین کالاهای اساسی بیش از ۲ میلیون نفر قدرت خریدشان را از دست داده و نیاز به حمایت دولت دارند.

خضری افزود: افرادی که تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، هلال احمر، ستاد اجرایی امام خمینی (ره) و برخی نهادهای حمایتی شده هستند این بسته حمایتی را دریافت می‌کنند که بین ۱۴ تا ۲۰ میلیون نفر شامل دریافت این بسته‌ها می شوند.

او تصریح کرد: این کارت اعتباری منهای کمک‌های نقدی و یارانه هایی است که به ۷۷ میلیون نفر پرداخت می‌شود. بسته‌های حمایتی برای رفع نیاز‌های مردم و مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه است که قدرت خرید‌شان کاهش پیدا کرده، امیدواریم دولت بتواند بخشی از خودتحریمی‌ها و مشکلاتی که ناشی از سوء مدیریت بوده است را جبران کند. قطعا این کار مسکن بوده و باید برای دراز مدت راه کار مناسبی اندیشیده شود.

پیش از این ابوالفضل فتح‌الهی، رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اعلام کرد که قدرت خرید کارگران به یک‌سوم رسیده و کارفرمایان برای حفظ معیشت نیروهای کار خود باید پیشقدم شوند.

One thought on “نماینده مجلس: بیش از ۲ میلیون ایرانی قدرت خریدشان را به طور کامل از دست داده اند، با ابر چالش بیکاری و گرانی مواجه هستیم

Comments are closed.