بازداشت چندین تبعه ایرانی در ترکیه، آذربایجان و عراق طی روزهای اخیر به دلیل قاچاق مواد مخدر ؛ ایرانی ها به کشورهای منطقه مواد مخدر قاچاق می کنند

 

 

 

 

نگام ، بین الملل _ نیروهای شعبه مبارزه با مواد مخدر اداره امنیت استان دوزجه ترکیه ۷۹ کیلو و ۴۳۸ گرم هروئین از یک خودرو با دو سرنشین ایرانی که زن و مرد بودند، کشف کردند. ایرانی ها این مقدار هروئین را در موتور و بدنه خودرو جاسازی کرده بودند.

 

سارا آکالین

 

نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان یک تبعه ایرانی را نیز به اتهام قاچاق یک کیلو و ۲۰۰ گرم هروئین و ۷۱۰ گرم تریاک به خاک این کشور بازداشت کرد.

واحد مطبوعاتی نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه گزارش داد: این شهروند ایرانی متولد سال ۱۹۸۳ میلادی، شب اول اکتبر – ۱۰ مهرماه – امسال در حین تردد غیر قانونی از ایران به خاک جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی ‘سیم ‘ شهرستان آستارا بازداشت شد .

بر اساس این گزارش، در جریان بازرسی های انجام گرفته از این فرد یک کیلوگرم و ۲۰۰ گرم هروئین ، ۷۱۰ گرم تریاک ، ۲۰۰ عدد ماده روانگردان ‘ ترگابالین’ ، ۱۵ جعبه قرص های ‘متروتان ‘ کشف و مصادره شد.
همچنین یک منبع امنیتی در استان بصره عراق روز چهارشنبه خبر داد که پلیس گمرک این کشور دو مسافر ایرانی را به دلیل همراه داشتن مواد مخدر دستگیر کرد.

به گفته وی، این دو مسافر ایرانی ۷۲ گرم مواد مخدر از نوع هروئین به همراه داشتند و به دستگاه های قضایی معرفی شدند.

گفتنی است که نیروهای امنیتی عراق طی ماه های گذشته چندین مسافر خارجی را در گذرگاه های مرزی بصره (واقع در جنوب عراق) به دلیل تلاش برای وارد و یا خارج کردن مواد ممنوعه به ویژه مواد مخدر که مقدارهای کم و برای استفاده های شخصی است را دستگیر کردند.