افراد دخیل در این ماجرا تاوان این کار را خواهند پرداخت

 

 

نگام ، بین الملل _ عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی گفتگو با خبرنگاران در دفتر این حزب در استان آدانا، در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار اهل عربستان سعودی گفت: این یک

موضوع بسیار جدی است.

 

به گزارش تی آر تی ، چلیک در ادامه تصریح کرد: ادعاهای بسیار بدی در مورد قتل یک روزنامه نگار معتبر وجود دارد. برخی افراد مظنون هستند و به شکل جدی مورد تحقیق قرار خواهند گرفت. این اقدامی است که نباید به هیچ وجه به فراموشی سپرده شده و روی آن سرپوش گذاشته شود.

وی گفت: اگر افرادی در این ماجرا دخیل بوده باشند بدون شک تاوان این کار را به شدیدترین شکل ممکن خواهند پرداخت. دیده می شود که این شخص (خاشقجی) وارد مکان مشخصی شده و از آن خارج نشده است. لذا این موضوع باید روشن شود.

چلیک تاکید کرد: با اجتناب از هر گونه اقدامات تحریک کننده و با حساسیت بسیار بالایی تلاش برای روشن شدن ابعاد این حادثه ادامه دارد.

وی در ادامه در خصوص کشیش برانسون اظهار داشت: روند قضایی تمام شده اما مراحل بعدی تحقیقات ادامه خواهد داشت. نکته مشترک انتقادات مطرح شده چیست؟ این است که فشاری وارد شده و وی به دلیل این فشار آزاد شده است. این رویکرد نیز به دلیل عدم پیگیری صحیح روند طی شده مطرح شده است.