نماینده مجلس: برخی مدیران ایرانی تبدیل به کارچاق کن شده اند، کارچاق کنی آسیب جدی به نظام اداری ایران وارد کرده است

 

نگام ، سیاسی _ علی بختیار، نماینده مجلس ایران در اظهاراتی بسیار مهم اعلام کرد در چند سال اخیر اقدامی در مجموعه مدیریتی کشور با عنوان کارچاق کنی باب شده است، کارچاق کنی آسیب جدی به نظام اداری کشور وارد کرده است و دلیل باب شدن کارچاق کنی این بوده که کارها از مسیر خود با سهولت پیش نمی رود.

 

بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری “خانه ملت”، با بیان اینکه در بخش های کشور بوروکراسی های پیچیده و عجیبی ایجاد شده است، افزود: برخی مدیران کشور در حال حاضر به این سمت گرایش پیدا کرده اند که کارها را تسهیل و در کنار آن پورسانت دریافت کنند که این سبب ایجاد مفاسد خرد و کلان در دستگاه های اجرایی و اداری شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کارچاق کنی مفاسد اداری و اقتصادی ایجاد می کند و سبب شده مدیران وقت خود را صرف کارهای اصلی نکرده و به جای اینکه مدیر در حوزه ای که مسئولیت دارد زمان جدی گذاشته و کار خود را به درستی انجام دهد بخشی از وقت خود را برای کسب درآمد مکتسبه از این راه نامشروع می گذارد.

بختیار با بیان اینکه نمایندگان مجلس به دلیل عدم سهولت در پیشروی کارها در دستگاه های اجرایی خود به دنبال اقدامات اجرایی سرمایه گذاری می روند، اظهار داشت: نمایندگان باید برای سرمایه گذار فضا را مهیا کنند و به موضوعاتی هچون ورود ماشین آلات، موافقت اصولی، خوراک و اعطای زمین که وظیفه دستگاه قانون گذاری نیست ورود کند.

او افزود: نظام اجرایی باید فرآیندهای سخت و پیچیده را با استفاده از سامانه ها پیش برد تا سرمایه گذاران در زمان محدود حداکثر یک ماهه بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند. تسهیل امور اجرایی حداقل این موضوع را به دنبال دارد که کارچاق کنان نمی توانند از فضای مجلس سوءاستفاده کرده و از فردی که بنگاه اقتصادی ایجاد می کند مبالغی را به صورت خرد و کلان دریافت کنند.

One thought on “نماینده مجلس: برخی مدیران ایرانی تبدیل به کارچاق کن شده اند، کارچاق کنی آسیب جدی به نظام اداری ایران وارد کرده است

Comments are closed.