ایران….خودرو…..ترکیه / تاریخچه صنعت خودروی ترکیه + عکس

 

 

 

نگام ؛ بین الملل _ در همسایگی ایران، صنعت خودروی ترکیه نقش بسیار مهمی در بخش تولید اقتصاد ترکیه دارد. هر ساله بالغ بر یک میلیون وسیله نقلیه موتوری در این کشور تولید شده و علاوه بر برطرف کردن نیازهای داخلی، به کشورهای مختلف صادر می شوند.از طرف دیگر سالانه در کشورمان بیش از ۱۶ هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند ولی این رقم با توجه به جمعیت تقریبا یکسان ترکیه و ایران، در ترکیه در حدود ۱۰ هزار نفر است که به معنای ۶۰ درصد تفاوت به نفع همسایه شمالی ایران است.

 

حسن مقیمی

 

خبر اول:میزان صادرات خودرو و قطعات آن از اول سال ۲۰۱۸ تا الان برای ترکیه ۲۸ میلیاردلار رسیده است که تا پایان سال از ۳۱ میلیارد

هم میگذرد.تقریبا یک سوم فروش نفت ایران فقط صنعت خودرو سازی ترکیه است…

خبر دوم:رییس توسعه تجارت از صادرات ۲۰ میلیون دلاری خودرو و قطعه به خارج در امسال خبر داد.

(۲۰ میلیون دلار ایران در مقابل ۲۸ میلیارد ترکیه)…..

 

ترکیه تا سال ۲۰۰۴ اصلا کارخانه خودرو نداشته و فقط وارد کننده بود بعد شروع به قطعه سازی و اتومبیل سازی برای شرکت های بزرگ مثل فورد،فیات،ولکس واگن،تویوتا..کرد.

دنبال خودرو ملی و افتخار میهن و خودکفایی هم نرفت…

صنعت خودرو سازی و قطعات خودرو در خاورمیانه بهترین سود را داشت کشورهای خلیج با نفت و جمعیت کم نه میخواستند و نه میتوانستند کارخانجات خودرو بزنند..

افغانستان،عراق،یمن،پاکستان،مصر،سوریه یا درگیر کشمکش داخلی بودند یا بسیار فقیرتر که سرمایه گذاری روی خودرو بکنند.

ایران با جمعیت بالا و پیشینه خود میتوانست با مدیران قوی و مهمتر از آن تعامل با جهان کل فروش و تولید قطعه و خودرو در منطقه را بدست گیرد.

اما ترجیح دادند این فرصت به دست ترکیه بیفتد….

ترکها نه دیگر میگذارند و نه دیگر ایران میتواند در صنعت خودرو برای خود در اقتصادش کاری بکند…

تاریخچه صنعت خودرو ترکیه

پایه های صنعت خودروی ترکیه در دهه ۱۹۵۰ میلادی با تولید کامیون های نظامی بنیانگذاری شد. در اوایل دهه ۶۰، جمال گورسل رییس جمهور وقت این کشور به جمعی از مهندسین دستور داد تا یک خودروی کاملا داخلی طراحی و تولید کنند.

بعد از ۱۳۰ روز کار در یک کارگاه سرانجام ۴ دستگاه نمونه اولیه با نام Devrim (به معنای انقلاب) ساخته شد. این خودرو به دلیل ایرادات فنی و نبود پتانسیل های لازم هیچ گاه به مرحله تولید انبوه نرسید.

مدتی پس از شکست Devrim، در سال ۱۹۶۶ اولین خودروی تولید انبوه و ساخت داخل این کشور با نام آنادول توسط کارخانه تازه تاسیس صنایع اتومبیل اتوسان وارد خیابان ها شد.

در این دوران خودروسازان انگلیسی آستین و موریس نیز مونتاژ محصولات خود را در کارخانجات BMC در ازمیر آغاز کردند. قبل از پایان دهه ۶۰ محصولات فیات و رنو نیز با همکاری شرکت های ترکیه ای در خاک این کشور مونتاژ شدند. از همان روزهای نخستین پیدایش صنعت خودرو در ترکیه، برندهای مطرح بین المللی حضوری بسیار پر رنگ در آن داشته اند.

حضور این برندها اگر چه در نهایت منجر به از رده خارج شدن اکثر محصولات بی کیفیت داخلی این کشور شده، اما اکنون ترکیه به یکی از پایگاه های بزرگ مونتاژ خودرو در منطقه تبدیل شده است و محصولات کمپانی های شناخته شده ای مثل هوندا، تویوتا، رنو، هیوندای، فورد، فیات و حتی مرسدس بنز در این کشور مونتاژ می شوند.

عکس یادگاری کارکنان تویوتا در ترکیه برای گرامیداشت ۲۰ سال تولید خودرو در این کشور

اگر نگاهی گذرا به وضعیت بازار خودروی ترکیه در سال گذشته داشته باشیم، خواهیم دید برندهای پرفروش از خودروسازان معروف سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا هستند که محصولات خود را در خاک این کشور مونتاژ می کنند.

رتبه برند میزان فروش در سال ۲۰۱۶
۱ فولکس واگن ۱۳۴,۵۳۵
۲ رنو ۱۲۱,۷۰۷
۳ فورد ۱۰۹,۶۰۴
۴ فیات ۱۰۶,۱۰۶
۵ اپل ۵۵,۴۷۱
۶ تویوتا ۵۲,۸۳۲
۷ هیوندای ۵۱,۷۶۲
۸ داچیا ۴۷,۵۲۹
۹ مرسدس بنز ۴۰,۷۳۶
۱۰ پژو ۳۵,۵۶۳

اهالی ترکیه به جای فرایندهای پیچیده طراحی و توسعه یک خودروی با کیفیت، نیروی کار خود را در اختیار خودروسازان مطرح و کاربلد خارجی قرار داده و منابع خود را صرف مونتاژ محصولات با کیفیت آنها کرده اند.

نتیجه اینکه مردم ترکیه در یک بازار رقابتی به انبوهی از خودروهای مدرن و روز دسترسی داشته و برای تقریبا تمامی اقشار مختلف چندین گزینه مناسب وجود دارد. همچنین به دلیل اتصال به زنجیره جهانی، صنعت خودروی ترکیه بزرگ ترین صادر کننده این کشور در سال گذشته لقب گرفته و درآمدی ۲۳.۹ میلیارد دلاری را عاید این کشور کرده است.

بر اساس آمار اخیر، در سال ۲۰۱۶ در مجموع حدود یک میلیون ۴۸۶ هزار دستگاه وسیله نقلیه در خاک همسایه شمال غرب ایران تولید شده که از این میزان ۹۵۱ هزار دستگاه به خودروهای سواری اختصاص دارد.

نکته بسیار جالب توجه اینکه از هر صد وسیله نقلیه تولیدی ترکیه ۷۷ دستگاه از آن به خارج از کشور صادر شده است که یک آمار خیره کننده محسوب می شود، ضمن اینکه میزان صادرات رشدی ۲۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ داشته است.

ایران و ترکیه؛ دو همسایه، دو روش متفاوت و نتیجه ای غیر قابل مقایسه

ایران و ترکیه تقریبا بصورت همزمان وارد عرصه خودروسازی شده اند، اما جایگاه امروزی آنها اصلا قابل مقایسه نیست. در حالی که قطعات و خودروهای تولید شده در ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به کشورهای مختلف جهان صادر می شوند، اتومبیل های تولید کشور ما مشکلات کیفی عدیده ای داشته و جز مشتریان بیچاره داخلی، مشتریان سایر کشورها تن به خرید آنها بدهند.

شاید اگر صنعت خودروسازی ما نیز مسیری مشابه ترکیه را طی می نمود، بسیاری از مشکلات حاضر ایجاد نشده و در عین حال مشتریان ایرانی نیز به خودروهای متنوع و با کیفیت دسترسی پیدا می کردند.

پیش بینی کارشناسان صنعت خودرو از سرمایه گذاری خودروسازان بین المللی در خاک ترکیه ظرف ۵ سال آینده

البته مقایسه وضعیت فعلی بازار این دو کشور چندان هم منصفانه نیست، زیرا عواملی وجود دارند که از یک سو باعث تسهیل رشد صنعت خودروسازی ترکیه شده و از سوی دیگر این عوامل نقشی بازدارنده در پیشرفت صنعت خودروی ایران داشته اند.

شرایط سیاسی، اقتصادی و نحوه نگرش مسئولین به این صنعت برخی از عواملی هستند که در ایران و ترکیه کاملا متفاوت از یکدیگر به نظر می رسد.

این عوامل باعث شده اند که صنعت خودروی هر یک از این کشورها در مسیرهایی متفاوت حرکت کنند؛ یکی صاف و هموار و دیگری پر از دست انداز و ناهموار.