پشت پرده برنامه ریزی دلواپسان جهت حمله به تایید احتمالی لایحه سی اف تی

 

 

نگام ؛ سیاسی _ دریافت برخی سیگنالها در باره تایید احتمالی لایحه CFT در شورای نگهبان،رسانه های دلواپس و برخی چهره های اصولگرا را برای نوع واکنش به این رخداد، به برنامه ریزی واداشته است.

 

حسن مقیمی

 

دریافت برخی سیگنالها در باره تایید احتمالی لایحه CFT در شورای نگهبان،رسانه های دلواپس و برخی چهره های اصولگرا را برای نوع واکنش به این رخداد، به برنامه ریزی واداشته است.

انتشار این خبر احتمالی در محافل دلواپسان، موجب خشم آنها شده اما  به آنها تاکید شده  به شورای نگهبان حمله نکنند.

 

گفته می شود دلواپسان پس از تایید مصوبه در شورای نگهبان  در جهت توجیه تراشی برای این تایید شورای نگهبان برمی آیند و  قرار است ضمن حمله به دولت، چنین وانمود کنند که شورای نگهبان در شرایط اضطراری ناگزیر از تایید CFT شده است.

از سویی گفته می شود به  برخی چهره های سیاسی و رسانه ای که طی دوهفته اخیر به این لایحه حمله کرده و حتی مسئولان را خائن! خوانده اند سفارش شده خویشتنداری به خرج دهند.

پیشتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ۱۵ مهرماه در واکنش به تصویب لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: آنچه امروز در قالب CFT در مجلس تصویب شد، همانند دیگر مصوبات در شورای نگهبان بحث می شود و شورا نیز با معیار قانون اساسی و موازین شرع نظر خود را نسبت به آن اعلام خواهد کرد.

گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه  ۱۵ مهرماه با ۱۴۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۶۸ ماخوذه با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.

لازم به ذکر است، پس از به رای‌ گذاشتن لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)، ۲۷۱ نماینده در جلسه حضور داشتند و بر این اساس سه نماینده به این لایحه رای ندادند!

One thought on “پشت پرده برنامه ریزی دلواپسان جهت حمله به تایید احتمالی لایحه سی اف تی

Comments are closed.