ایران بهشت قاچاقچیان سوخت

 

نگام،اقتصادی_ زنگنه گفت: از من پرسیدند وضعیت قاچاق سوخت چگونه است؟ گفتم الحمدالله خیلی خوب است از همه مرزها با موفقیت در جریان است.

 

 میثم بازیاری

 

به گزارش خبرآنلاین، این نکته را زنگنه با زبان طنز پشت تریبون اعلام کرده و قاچاق بنزین را از زاویه ای دیگر مورد بررسی قرار داده است . او می گوید وقتی از من پرسیدند یعنی چه؟ قاچاقچی ها چکار می کنند؟ گفتم  قاچاقچی کجا بود؟ قاچاقچی در کار نیست.

 

وزیر نفت در توضیح دقیق تر گفت: ما گاز مایع را می دهیم کیلویی ۱۵۰ تومان ، یعنی کمی بیش از یک سنت در کیلو . هر تن از گاز مایع در ایران حدود  ۱۰ دلار می شود در حالی که در بازار جهانی این کالا ۵۰۰ دلار است.

او با لحنی گزنده ادامه داد:  پسر نوح که از اول وضعش خوب نبود اما این تفاوت قیمت پسر پیغمبرهای دیگر را هم شاید دچار تردید کند.

 

داستان دنباله‌دار قاچاق


ماجرای قاچاق گسترده سوخت از ایران مدتی است فضای خبری کشور را به خودمشغول کرده است . ارقامی که به طور رسمی و غبررسمی از میزان قاچاق بنزین ذکر می شود بین ۳۰تا۴۰میلیون لیتر در روز است. به عبارت دیگر تقریبا همه بنزینی که توسط وزارت نفت برای تامین کمبود سوخت خودروها وارد کشور می شود،از مرزها خارج و به کشورهای همسایه می رود.

اگر فرض کنیم هر کامیون حمل بنزین ۲۰۰۰۰ لیتر گنجایش داشته باشد برای حمل ۳۰میلیون لیتر بنزین در روز باید ۱۵۰۰دستگاه کامیون نفتکش در اختیار داشت. اگر باز هم فرض کنیم قاچاق با همین کامیونها انجام می شود حتما مرزبانها با آنها برخورد خواهند کرد .ضمن اینکه طبق آمار رسمی تعداد کامیونهای حمل سوخت در کشور،ده هزار دستگاه است .

در فرض دیگر اینکه این ۳۰میلیون لیتر با وانت هایی مثلا با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر جابجا شود. در این حالت بیش از ۱۰۰۰۰ وانت لازم است که باز هم نمی توان پذیرفت این تعداد وانت به راحتی از چشم ماموران دور بمانند. حتی بعید است استفاده از باک های بزرگ در کامیونها و قاچاق از این طریق هم، رقم قابل توجهی را در بر بگیرد.

قیمت واقعی بنزین


پیش از این عضو کمیسیون انرژی مجلس ، ادیانی نیز در گفتگو با خبرانلاین تاکید کرده است: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: آخرین قیمت مربوط به هفته قبل است که قیمت بنزین مطابق فوب خلیج فارس بیش از ۳هزار تومان بود؛ اکنون بحث اینجاست که آیا مردم باید همین قیمت را بپردازند؛‌ طبیعتا قشر پایین و محروم جامعه نباید این قیمت را بپردازند اما دلیلی ندارد به کسانی که از تمکن مالی برخوردارند، بنزین و یا حامل های رایگان و نیمه بها پرداخت شود زیرا خلاف عدالت است.

به گفته وی اگر مبنای قیمت گذاری این قانون باشد، قیمت هر لیتر بنزین باید به ۲۸۵۰ تومان برسد.

 

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران اخیرا تشدید روند قاچاق سوخت از ایران به کشورهای دیگر را مرتبط با نوسانات ارزی دانست.

او هفته پیش گفته بود: “باتوجه به اینکه میزان قابل توجهی از قاچاق از طریق مهاجرت کارت‌های سوخت مناطق مرکزی با استان‌های مرزی صورت می‌پذیرد، تمهیداتی برای کنترل این موضوع و جلوگیری از ادامه روند سوءاستفاده از کارت‌های سوخت در دستور کار قرار گرفته است.”

آقای زنگنه تنها کسی نبوده که اخیرا به این موضوع اشاره کرده و سازمان تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای انتظامی هم در گزارش‌های خود به افزایش کشفیات سوخت قاچاق در پی تشدید این روند اشاره کرده‌اند.

فقط در یک مورد؛ هفته گذشته ۳ ناخدا به اتهام قاچاق سوخت در استان هرمزگان ۴ میلیارد جریمه شدند؛ که اتهام آنها قاچاق ۱۸ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل بود.

تعداد موارد اینگونه گزارش‌ها در رسانه‌های دولتی ایران افزایش یافته است.

قیمت ارز در بازار ایران در نوسان است اما با احتساب دلار ۱۷ هزار تومانی در بازار غیررسمی، قیمت هر لیتر بنزین در ایران حدود ۶ سنت آمریکاست که از بسیاری از کشورهای دیگر در جهان ارزانتر است

قیمت بنزین در حال حاضر در ایران ۱۰۰۰ تومان است و با افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر فاصله قیمت سوخت در ایران با کشورهای همسایه افزایش یافته است.

همین اختلاف قیمت باعث شده قاچاق سوخت از ایران به کشورهایی نظیر پاکستان بالا رود.

نرخ دلار در بازار آزاد در اوایل سال گذشته (۱۳۹۶) حدود ۳۷۵۰ تومان بود که طی ماه‌های اخیر و به خصوص بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با قدرت‌های بزرگ جهانی، افزایش نرخ ارزهای خارجی شدت یافت.

هفته گذشته و پس از صحبت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که بازار ارز ایران به دقت آن را رصد می‌کرد، قیمت دلار تا ۱۹ هزار تومان هم پیش رفت که البته بعدا این نرخ به کمتر از ۱۷ هزار تومان رسید.

نرخ ارز در ایران به شدت در نوسان است ولی با احتساب دلار ۱۷ هزار تومانی در بازار غیررسمی، قیمت هر لیتر بنزین حدود ۶ سنت آمریکاست؛ بر این اساس قیمت سوخت در ایران از بسیاری از کشورهای دیگر در جهان و حتی همسایگان خود ارزانتر است.

میانگین قیمت هر لیتر بنزین در اواسط ماه سپتامبر در پاکستان حدود ۷۵ سنت و در عراق ۶۳ سنت بود؛ در ترکیه هر لیتر بنزین در همین مدت یک دلار و ۱۵ سنت بوده است.

قاچاق سوخت از ایران به خصوص از مرزهای شرقی مشکل جدیدی نیست ولی آنچه تازگی دارد این است که در ماه‌های اخیر به طور محسوس بر شدت آن افزوده شده است.

آنچه قاچاقچیان به دنبال آن هستند سودی است که به دلیل افزایش نرخ ارز با وجود مخاطرات احتمالی رقم خورده است.

در ماه‌های اخیر خرید و فروش کارت سوخت در مناطق مرزی بسیار متداول شده است؛ به این صورت که کارت سوخت غیر استانی از استان‌های دیگر وارد مناطق مرزی نظیر سیستان و بلوچستان می‌شود.

کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در استان سیستان و بلوچستان البته اعلام کرده تا نیمه شهریور بیش از ۶۴ هزار “کارت مهاجر متخلف” در این استان باطل شده است.

همزمان با پدیده قاچاق، گزارش‌هایی هم درباره افزایش مصرف سوخت در ماه‌های اخیر منتشر شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا- به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به آخرین آمار موجود اشاره کرده است.

بر این اساس مصرف بنزین در تیرماه به مرز سه میلیارد لیتر رسیده است.

مصرف بنزین از ابتدا تا انتهای تیرماه سال جاری ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۸۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر) ۸.۵ درصد رشد داشته است.

بخشی از این افزایش مصرف البته به بالا رفتن مسافرت‌های تابستانی مربوط است.

بر اساس تصاویری که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و همچنین گزارش بعضی از رسانه‌های ایران در بعضی مناطق مرزی صف‌های طولانی جایگاه های بنزین اخیرا تشدید شده است.

بعضی از شهروندان در استان سیستان و بلوچستان تجربیات خود را در این زمینه با بی‌بی‌سی فارسی به اشتراک گذاشته‌اند.

یکی از آنها گفته است: “اینها ملت فقیر بلوچستان هستن که به دلیل گرانی و شرایط سخت زندگی مجبور هستن بخاطر تامین مخارج زندگی اقدام به حمل گازوییل از شهرستان سراوان به مرز پاکستان کنند.”

بعضی افراد محلی به اینها لقب “سوخت کش” داده‌اند.

این مخاطب بی‌بی‌سی فارسی البته گفته مدتی است که ماموران سپاه پاسداران برخورد با این افراد را تشدید کرده‌اند.

به گفته این شهروند” افرادی که دارای نفوذ بالا هستن تمام سوخت جایگاه‌ها رو با نرخ دولتی میزنن و اینها براشون به صورت کرایه ای حمل میکنن.”

او همچنین گفته سوختکش‌ها برای هر سرویس ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

این در حالی است که عده‌ای از شهروندان از نبود نظارت کافی در این زمینه انتقاد کرده‌اند.

یک شهروند زاهدانی به خبرگزاری مهر گفته است: “ما هم می‌دانیم که دلیل این صف‌های طولانی قاچاق سوخت از مرزها است اما آیا واقعا نظارت کردن اینقدر سخت است.”

بعضی از مسئولان در ایران البته مشکلات حاشیه نشینان را تنها دلیل تشدید این روند نمی‌داند.

علی ادیانی راد، از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به روزنامه ایران گفته است: “علت این حجم از استقبال از قاچاق فقط مشکلات مالی مرزنشینان نیست. تفاوت قیمت داخلی و خارجی حامل‌های سوخت یک تجارت پرسود و کم هزینه را برای مرزنشینان ایجاد کرده و به همین خاطر گرایش به این سمت در حال افزایش است.”.

در میان انواع سوخت‌ها نفت گاز (گازوئیل) شاید جذابیت بیشتری برای قاچاقچیان داشته باشد؛ چون حمل بنزین خطرناک ‌تر و علاوه بر آن، بسیار فرار است.

بعضی از کارشناسان اقتصادی گفته‌اند بالا بردن قیمت سوخت در ایران انگیزه قاچاق را کاهش می‌دهد که در نقطه مقابل آنها، عده دیگری در شرایط کنونی اقتصادی این اقدام را مخرب می‌دانند چون به تورم بیشتر دامن خواهد زد.

قاچاق سوخت در سال های اخیر در بیشتر نواحی مرزی کشور روند رو به رشدی داشته است و بخش قابل توجهی از بنزین و گازوئیل با قیمتی بسیار نازل تر به خارج از مرزها فرستاده و چوب حراج بر سرمایه های ملی کشور زده می شود.

به گزارش ایرنا، خودروهای سواری تک سرنشین یا کامیون های بدون بار که تنها طول جاده ها را می پیمایند تا محموله های خود را به مقصد برسانند، محموله هایی که در «دبه»، «پیت»، «مشک» و … ریخته می شود و تا نزدیکی های مرز یا دریا می رسانند و از آنجا بر دوش مردم، به وسیله لنج و یا سوار بر اسب و قاطر به آن طرف مرزها حمل می شود. البته این پدیده به یک یا چند شهر محدود نمی شود و از تمام شهرهای مرزی به نوعی سوخت قاچاق می کنند. خودروهای سواری، اتوبوس و کامیون هایی که به هزار و یک ترفند از شهرهای دیگر سوخت گیری می کنند و آن را برای قاچاق به طرف مرزها می برند.

گزارش های رسمی از میزان قاچاق انواع سوخت در کشور آماری ارایه نمی دهند اما اطلاعات به دست آمده از نواحی مرزی از رونق قاچاق بنزین، گازوییل و انواع دیگر سوخت ها حکایت دارد. قاچاق هایی که گاهی به صورت کاروانی اتفاق می افتد و تعداد زیادی از خودروها هماهنگ شده و در تاریکی های شب حرکت می کنند به طوری که معمولاً چراغ نخستین خودرو جلویی و آخرین خودروی انتهایی کاروان روشن است بقیه خودروها در میان این ۲ خودرو و پشت سر هم با چراغ خاموش حرکت می کنند. البته در سال های گذشته در بسیاری از تصادف های جاده ای و برخورد خودروها به منازل کنار جاده ها رد پای خودروهای حامل سوخت قاچاق به چشم می خورد.

با توجه به این مسایل قاچاق سوخت در کشور را نمی توان در یک عامل دید بلکه مجموعه ای از عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دست به دست هم داده اند تا سرمایه ملی کشور را به قیمتی بسیار کمتر از قیمت واقعی آن به آن سوی مرزها هدایت کنند.

قاچاق سوخت در استانی همچون هرمزگان در سال های گذشته به نحوی بوده است که حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه میناب در جلسه ای در ۱۳۹۲ خورشیدی مساله قاچاق سوخت را معضلی برای این استان دانست و گفت: «یکی از دغدغه ها و دل نگرانی های ما در سطح استان پدیده قاچاق سوخت است که توسط عده ای دلال، سود جو و قاچاقچی این سرمایه ملی از مرزهای خاکی عبور و از طریق مرز دریایی به کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق می شود».

البته در همان زمان جاسم جادری استاندار هرمزگان ضمن تشریح مسایل و مشکلات پدیده قاچاق سوخت در هرمزگان، عنوان کرد: «در مبارزه با قاچاق سوخت باید به مقوله های اجتماعی همانند مشکل بیکاری توجه ویژه ای داشته و برای رفع آن اهتمام و برنامه ریزی لازم را داشته باشیم».

بنابراین یکی از عوامل تشدید قاچاق سوخت در سال های گذشته را باید فقر اقتصادی و اجتماعی در نواحی مرزی دانست که باعث شده تا عده ای به سبب نداشتن شغل مناسب و البته سودآور بودن، به این پدیده شوم روی آورند. مساله ای که از آن زمان تا کنون همچنان حضوری پررنگ در این استان و دیگر استان های مرزی دارد.

تفاوت قیمت بنزین و گازوییل در ایران با برخی کشورهای همسایه نیز یکی دیگر از عوامل افزایش قاچاق سوخت شده است. هرچند در روزهای گذشته «محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری پس از پایان جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفته است: «با توجه به تفاوت نرخ بنزین در ایران – که به ازای هر لیتر ۱۰۰۰ تومان است – با کشورهای همسایه که از ۶ تا ۹ هزار تومان است، بنزینی که در واقع متعلق به مردم است، روزانه به میزان زیادی قاچاق می شود. از طرف دیگر بحث محدودیت های واردات و بحث های زیست محیطی و وارونگی هوا هم وجود دارد که همه اینها را در کمیته ای بررسی می کنیم. از این رو نخستین اقدامی که برای نظارت بیشتر و مقابله با قاچاق مواد سوختی انجام می دهیم، احیای دوباره کارت سوخت است تا از این طریق بر خودروهایی که از بنزین استفاده می کنند، نظارت بیشتری داشته باشیم».

همچنین «علی مؤیدی خرم آبادی» رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست خبری که در حاشیه «نشست دبیران کمیسیون های برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان ها» برگزار شد در مورد نقش احیای کارت سوخت در میزان قاچاق سوخت گفت: «اگر می خواهیم از تاراج سرمایه سوخت جلوگیری شود، یکی از گام های اولیه احیای کارت سوخت است».

بنابراین به نظر می آید که تصمیم بر احیای کارت سوخت شده تا از قاچاق سوخت جلوگیری شود اما در کنار این طرح نباید به آسیب های آن نیز بی تفاوت بود زیرا حافظه جمعی به یاد می آورد زمانی که دولت نهم اقدام به سهمیه‌بندی بنزین کرد، در عمل ۲ نرخ در بازار به وجود آمد. امری که در این میان ناگفته پیدا بود اینکه هر زمان کالایی با ۲ نرخ عرضه شود، موجبات فساد و سودجویی فراهم می کند. بنابراین با اینکه هدف از اجرای سهمیه‌بندی بنزین و واگذاری کارت‌های سوخت کاهش قاچاق و پایین‌آوردن مصرف سوخت بود اما این اتفاق خود عاملی برای افزایش قاچاق شد و در کنار آن به بازار سیاه بنزین هم دامن زد.

پرداخت یارانه برای سوخت و نوسان شدید نرخ ارز یکی دیگر از مهم ترین عوامل افزایش جذابیت برای قاچاقچیان است که سبب شده یک شکاف قیمتی میان سوخت توزیعی در کشور با همسایگان ایجاد شود؛ موضوعی که قاچاقچیان از آن استقبال می کنند زیرا باعث شده تا سوختی که آنها به خارج از مرزها قاچاق می کنند با بهایی بسیار بیشتر از داخل به فروش برسد. در این میان، نوسان شدید نرخ ارز نیز در ماهای گذشته فاصله قیمت سوخت در ایران با دیگر کشورها را بسیار زیاد کرده است که این اتفاق نیز خود باعث گسترش قاچاق آن می شود.

مؤیدی خرم آبادی در نشست خبری خود، همین اختلاف قیمت را عامل اصلی قاچاق سوخت دانست. رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان این که تا این اختلاف قیمت وجود داشته باشد، همچنان شاهد به تاراج رفتن بخش عظیمی از سرمایه مردم خواهیم بود، افزود: «باید توازنی بین قیمت های داخلی سوخت با قیمت کشورهای همسایه ایجاد شود تا جلوی این پدیده گرفته شود».

با توجه به تمام این مسایل قاچاق سوخت معضلی است که در کشور وجود دارد و با ارایه ندادن آمارهای رسمی نمی توان صورت مساله را پاک کرد. بنابراین ارایه ارهکارهایی همچون طرح افزایش قیمت بنزین و گازوئیل با هدف رسیدن این قیمت ‌ها به قیمت ‌های منطقه ‌ای، احیای دوباره کارت سوخت و هر طرح دیگری در این زمینه باید کارشناسی شده و برنامه ریزی انجام شود تا بتوانند چاره ای برای این معضل پیدا کنند.

ابعاد باورنکردنی قاچاق بنزین و طرح بازگشت کارت سوخت

مطابق گزارش‌ها گردش مالی قاچاق بنزین از ایران به کشورهای همسایه اندازه کل بودجه عمرانی این کشور است. رئیس دفتر رئیس جمهوری از طرح بازگشت دوباره کارت سوخت خبر داد و یکی از علت‌های آن را مقابله با قاچاق بنزین عنوان کرد.

با افزایش سرسام‌آور بهای دلار و دیگر ارزهای معتبر خارجی در بازار آزاد ایران، تفاوت بهای بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی در این کشور نسبت به کشورهای همسایه که پیش از این هم فاحش بود به شدت افزایش یافت.

خبرگزاری مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک گزارش ویدئویی به ابعاد باورنکردنی قاچاق بنزین از ایران پرداخته و این وضعیت را “تاراج منابع ملی” خوانده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری، در حاشیه نشست دولت در روز چهارشنبه ۱۸ مهرماه (۱۰ اکتبر) به خبرگزاری ایرنا گفت: «نخستین اقدامی که برای نظارت بیشتر و مقابله با قاچاق مواد سوختی انجام می‌دهیم، احیای دوباره کارت سوخت است تا از این طریق بر خودروهایی که از بنزین استفاده می‌کنند، نظارت بیشتری داشته باشیم.»

واعظی می‌گوید بنزین در ایران لیتری هزار تومان و در کشورهای همسایه بین شش تا نه هزار تومان است و همین تفاوت فاحش قیمت و عدم نظارت کافی باعث افزایش قاچاق سوخت شده است.

وزیر کشور نیز روز چهارشنبه با مطرح کردن پیشنهاد فعال‌سازی کارت‌های سوخت گفته بود که در دومین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی موضوع قاچاق سوخت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل پیگیری شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: «متأسفانه با توجه به روند افزایشی قیمت ارز که وجود داشت، در مرزها با قاچاق سوخت مواجه بودیم. یکی از پیشنهادات این بود که باید توزیع سوخت را قاعده‌مند کنیم چرا که براساس گزارش وزارت نفت، بیش از ۳۵۰ هزار کارت سوخت مهاجر در مناطق مرزی وجود دارد.»

مطابق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس، برآورد می‌شود که تا حدود ۳۰ درصد از سوخت عرضه شده در ایران به خارج از کشور قاچاق شود. این میزان رقمی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون لیتر در روز خواهد بود.

قاچاق بنزین به اندازه بودجه عمرانی

محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، می‌گوید اگر میزان قاچاق بنزین را روزی ۲۲ میلیون لیتر و تفاوت قیمت با کشورهای همسایه را ۵۰ سنت در هر لیتر در نظر بگیریم گردش مالی این بازار در سال به ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این رقم تقریبا به اندازه بودجه عمرانی سال جاری است.

بر پایه قانون هدفمندسازی یارانه‌ها که از سال ۸۹ به اجرا درآمد قرار بود بهای حامل‌های انرژی با سالی ۲۰ درصد افزایش طی پنج سال به ٩٠ درصد قیمت بین‌المللی یا فوب خلیج فارس برسد.

بهای فوب خلیج فارس در حال حاضر ۶۵ سنت است و اگر بهای دلار در بازار آزاد ایران را ۱۰ هزار تومان هم در نظر بگیریم، قیمت بنزین لیتری حدود ۱۰ سنت خواهد بود.

متهم کردن کولبران

برخی از گزارش‌ها عامل قاچاق سوخت را مرزنشینان و کولبران محلی معرفی می‌کنند، در حالی که حجم سرسام‌آور سوختی که هر روز و بدون وقفه به خارج قاچاق می‌شود محتاج ساماندهی و امکاناتی است که در اختیار شهروندان معمولی ساکن مناطق مرزی نیست.

مهرداد لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، می‌گوید جا به جایی این حجم بنزین را نمی‌توان به چند کولبر نسبت داد و پشت این کار حتما یک سازماندهی وجود دارد.

میزان مصرف بنزین در ایران و در زمان راه‌اندازی کارت سوخت و سهمیه‌بندی روزی حدود ۵۰ میلیون لیتر بود و در حال حاضر به مرز ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده است.

قاچاق روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین به افغانستان

خبرگزاری ایسنا، روز جمعه ۲۰ مهرماه با اشاره به این که در مورد میزان قاچاق سوخت آمار متفاوتی ارائه می‌شود به نقل از رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی خبر داد که روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین فقط به افغانستان قاچاق می‌شود. قیمت بنزین در افغانستان شش برابر ایران است.

این خبرگزاری نیز نتیجه گرفته که این حجم قاچاق نمی‌تواند توسط کولبران انجام بگیرد. گفته می‌شود که قاچاق سوخت در مواردی از طریق لوله‌های مخفی و زیرزمینی و در برخی موارد از طریق زد و بند با مسئولان و به وسیله تانکرهای مخصوص حمل سوخت از گذرگاه‌های رسمی گمرک صورت می‌گیرد.

احیای دوباره کارت سوخت می‌تواند به معنای دونرخی و گران شدن بهای بنزین در داخل باشد. اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، معتقد است که در حال حاضر با توجه به افزایش تورم و پایین بودن درآمد و قدرت خرید مردم، ممکن است افزایش بهای سوخت برای شهروندان قابل تحمل نباشد.