اخبار روز سلامت وپزشکی : یک رژیم غذایی ساده و موثر برای درمان “دیابت” / پرستاران طرحی در انتظار ورود به بیمارستان ها / روغن ماهی رشد سلول های سرطان سینه را مهار می کند / آنچه در مورد بیماری التهابی روده یا IBD باید بدانید / نارنجی های خوشمزه پاییزی و خواص آنها را بشناسید

نگام ، سلامت پزشکی _ بهترین غذاها برای سلامت دندان‌ها  ؛ ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر نقش دارد ؛ نقش تغذیه در پیشگیری از ابتلا به زوال عقل ؛ نوجوانان کم‌خواب منتظر آلزایمر باشند ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

یک رژیم غذایی ساده و موثر برای درمان “دیابت”
سیب” مناسب‌ترین میوه برای بیماران دیابتی محسوب می‌شود چرا که تناسب متعادلی بین فروکتوز، گالاکتوز و ساکاروز دارد؛ یکی از مهمترین خواص این میوه بهشتی این است که از قوه “تریاقیت” برخوردار است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

پرستاران طرحی در انتظار ورود به بیمارستان ها
در سال های گذشته وزارت بهداشت به بهانه کمبود کادر پرستاری، طرح های غیرکارشناسی همچون تربیت پرستار بیمارستانی و همچنین به صورت نسنجیده، افزایش بی رویه ظرفیت دانشکده های پرستاری را در دستور کار قرار داد.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

روغن ماهی رشد سلول های سرطان سینه را مهار می کند

مطالعات جدید محققان دانشگاه نبراسکا در آمریکا نشان می دهد رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ که در روغن ماهی وجود دارد،‌ در مهار رشد و گسترش سلول های سرطان سینه نقش دارند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

آنچه در مورد بیماری التهابی روده یا IBD باید بدانید
همایون واحدی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره گوارش و کبد ایران در ارتباط با بیماری التهابی روده یا IBDاظهار داشت: این بیماری یکی از بیماری‌های گوارشی بوده که در غرب ۴٠الی۵٠ سال زودتر از شرق (ایران )ایجاد شده است.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید
نارنجی های خوشمزه پاییزی و خواص آنها را بشناسید
.به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، برای اینکه از بیماری های مختلف در امان بمانید میوه و سبزیجات نارنجی را فراموش نکنید. میوه و سبزیجات نارنجی علاوه بر اینکه رنگ و لعاب اشتهابرانگیزی دارند، به سلامت بیشتر شما کمک می کنند.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

بهترین غذاها برای سلامت دندان‌ها

حتماً می‌دانید که آبنبات‌های رنگی و جذاب برای دندان‌ها خوب نیستند اما آیا می‌دانید چه مواد غذایی برای دندان‌ها مفیدند؟ تنوع و تعادل، کلید یک رژیم غذایی سالم برای دندان‌هاست.

 

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر نقش دارد

یافته ها نشان می دهد ویروس تبخال عامل تاول های تبخالی هم ممکن است موجب بیماری آلزایمر شوند

 

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نقش تغذیه در پیشگیری از ابتلا به زوال عقل

مطالعات «تغییر در سبک زندگی» که تا به حال انجام شده ، نشان می‌دهد که تغذیه سالم نقش مهمی در کنترل فشار خون، کلسترول و قند خون دارد که همه از عوامل خطر دمانس (زوال عقل) به شمار می روند. توصیه این بررسی‌ها، انتخاب سبک زندگی مناسب است تا از این طریق بتوان عوامل خطرساز را کاهش داد و از ابتلا به بیماری پیشگیری کرد

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نوجوانان کم‌خواب منتظر آلزایمر باشند

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان دانشگاه پنسیلوانیا صورت گرفته، حاکی از آن است، نوجوانان کم‌خواب به میزان قابل توجهی در معرض ریسک آلزایمر قرار دارند.
برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید