کارگاه آموزش و یادگیری زبان در آنکارا برگزار شد

 

 

نگام ، بین الملل _ کارگاه «آموزش و یادگیری زبان» با حضور دهها کارشناس از ۱۹ دانشگاه و سازمان از کشورهای مختلف مانند ترکیه٬ ایران٬ افغانستان و تاجیکستان در آنکارا آغاز شد.

 

به گزارش ت ر ت فارسی کارگاه دو روزه «آموزش و یادگیری زبان» به همت انجمن زبان ترکی و با همکاری موسسه آموزشی وابسته به سازمان همکاریهای اقتصادی و با حضور بیش از ۸۰ کارشناس و متخصص از ۱۹ دانشگاه و سازمان مختلف از کشورهای مختلف از جمله ترکیه٬ افغانستان، آذربایجان، ایران، پاکستان، قرقیزستان و تاجیکستان در شهر آنکارا پایتخت ترکیه آغاز شد.

به گزارش سلنا صمدلی خبرنگار خبرگزاری آناتولی انجمن زبان ترکی در راستای به اشتراک گذاشتن مطالعات و تحقیقات خود در زمینه آموزش و توسعه زبان اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی مختلفی می کند. این انجمن به همراه موسسه آموزش همکاریهای اقتصادی که دارای ۷ عضو شامل ترکیه٬ افغانستان، آذربایجان، ایران، پاکستان، قرقیزستان و تاجیکستان است اقدام به برگزاری این کارگاه کرده است.

طی دو روز برگزاری این کارگاه ابعاد و فنون مختلف آموزش و یادگیری زبانها٬ روش ها و رویکردهای جدید برای افزایش مهارت یادگیری زبانهای مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

در این کارگاه هیاتی از بخش برون مرزی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه نیز حضور داشتند. در میز فارسی این هیات فرزاد صمدلی و آی سلطان خیری به عنوان کارشناسان تی آر تی شرکت کردند.