انتقاد شدید نماینده مجلس: در ایران آفتابه دزدها به محکمه می‌روند و دانه‌ درشت‌ها به چپاول می‌پردازند، تندروی‌ها و جرم‌انگاری‌ها شدت پیدا کرده است

 

 

نگام ، اجتماعی _ علی اکبری، نماینده مجلس کشور در نشست علنی دیروز (دوشنبه، ۱۴ آبان ماه) مجلس در نطق میان دستور خود گفت: ۴۰ سال است که از انقلاب می‌گذرد و تهدید و تحریم همواره بر کشور سیطره داشته است؛ در این دوران با ارز تک‌نرخی، دو نرخی و چندنرخی فقط فساد و رانت ترویج پیدا کرده است و این مدل روش مدیریت مورد نظر برای عبور از گذرگاه تحریم نیست.

 

سارا آکالین

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، وی تصریح کرد: در این میان آفتابه‌دزدها به محکمه می‌روند و دانه درشت‌ها به راحتی به چپاول خود ادامه می‌دهند، پیشنهاد می‌دهم قیمت ارز را آزاد کنید تا عرضه و تقاضا خود نرخ واقعی خودش را تعیین کند، راه‌های رفته قبلی رنگ باخته و پرهزینه هستند.

اکبری با بیان اینکه در شرایطی که تبلیغات سوء رسانه‌های جهان و شبکه‌های استعماری نسبت به ایران سیاه‌نمایی می‌کنند گردشگری می‌تواند نقش بسزایی را برای برگرداندن این تصویر ایفا کند، گفت: در حال حاضر چند میلیون ایرانی تحصیل‌کرده در خارج از کشور عمدتاً با تمکن مالی مناسب حضور دارند که از آمدن به کشور واهمه دارند.

وی ادامه داد: شرایط پیش آمده می‌تواند فرصت استثنایی برای جذب این افراد باشد تا علاوه بر رونق کسب و کار به افزایش هم‌افزایی و دلبستگی ملی در کشور نیز کمک کند. جام جهانی فوتبال با حضور گسترده ایرانیان از کشورهای مختلف گوشه‌ای از این همبستگی ملی را به نمایش گذاشت.

سوء ظن و بی‌اعتمادی بلای جان جامعه شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: سوء ظن و بی‌اعتمادی بلای جان جامعه شده است و دایره خودی و غیرخودی آنقدر محدود شده که یارای عبور از آن نیست؛ گاه آنقدر بدبینانه و بی‌اساس بر طبل دوتابعیتی‌ها، نفوذی‌ها و جاسوس‌ها می‌کوبیم که چیزی نمانده هر کس که در خارج از کشور تحصیل کرده را جاسوس خطاب کنیم.

وی تأکید کرد: آنقدر نسبت به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بدبینانه عمل شده که دست از کار کشیده و فکر و سرمایه خود را به عربستان، امارات و ترکیه برده‌اند.

اکبری گفت: تندروی‌ها و جرم‌انگاری‌ها شدت پیدا کرده تا جایی که صدای مراجع عظام نیز بلند شده است و حادثه‌ای مانند حادثه فیضیه را به تمام معنا یک فاجعه خوانده‌اند.

✍️ دیدگاه شما 🙏