اخبار روز سلامت و پزشکی : قهوه پارکینسون و آلزایمر را رفع می‌کند / به کودک سرماخورده داروی ضداحتقان ندهید / کمبود و افزایش وزن هر دو کشنده هستند / نگرانی و استرس‌های بیماران نابارور در عدم موفقیت بارور سازی بسیار اثرگذار است / چرا برخی رژیم‌های غذایی موثر نیستند؟

 

نگام ، سلامت و پزشکی _ افزایش مرگ ناشی از سرطان پوست در جهان ؛ اقدامات کمک کننده در درمان ناباروری ؛ ماساژ روشی برای درمان نیست ؛ راه‌های تشخیص سینوزیت و درمان آن ؛ زندگی در محیط‌ های شلوغ خطر بروز سکته مغزی را سه برابر می‌کند ، از مهم ترین اخبار روز سلامت وپزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

 

قهوه پارکینسون و آلزایمر را رفع می‌کند

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف روزانه یک فنجان قهوه تلخ در صبح، می‌تواند خطر بروز پارکینسون و آلزایمر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

به کودک سرماخورده داروی ضداحتقان ندهید

کارشناسان سلامت اطفال تاکید دارند که باید از درمان کودکان مبتلا به سرماخوردگی با داروی ضد احتقان پرهیز شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

کمبود و افزایش وزن هر دو کشنده هستند

گروهی از محققان انگلیسی اظهار داشتند: پایین و بالا بودن شاخص توده بدنی (BMI) با خطر فزاینده مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف مرتبط است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

نگرانی و استرس‌های بیماران نابارور در عدم موفقیت بارور سازی بسیار اثرگذار است

عضو هیأت علمی پژوهشگاه ابن سینا گفت: با وجود تحقیقات بسیاری که در زمینه باروری و لقاح آزمایشگاهی صورت گرفته بیش از نیمی از جنین‌های منتقل‌شده در سیکل‌های لقاح آزمایشگاهی لانه‌گزینی پیدا نمی‌کنند. عدم وقوع حاملگی به دنبال حداقل ۲ یا ۳ بار انتقال جنین با ۲ جنین یا بیشتر با کیفیت خوب در هر سیکل به عنوان شکست مکرر در لانه گزینی مطرح می‌شود که علل درمان شکست مکرر لانه گزینی جنین از جنبه های مختلف قابل طرح و بررسی است. از جمله اینکه نگرانی و استرس‌های بیماران نابارور در عدم موفقیت لانه گزینی بسیار اثرگذار است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

چرا برخی رژیم‌های غذایی موثر نیستند؟

داشتن عادات غذایی خوب به منزله گرفتن رژیم غذایی نیست؛ در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی معمولا نه تنها کارساز نبوده، بلکه دارای اثرات معکوس نیز هستند و در فاصله زمانی کوتاه، وزن رژیم گیرنده به مقداری بیش از زمان شروع رژیم غذایی، باز می‌گردد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

افزایش مرگ ناشی از سرطان پوست در جهان

طبق نتایج یک مطالعه جدید، نرخ مرگ ناشی از سرطان پوست ملانوما در اکثر کشورها در حال افزایش است، اما در برخی کشورها این نرخ در بین زنان ثابت یا درحال کاهش است.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

اقدامات کمک کننده در درمان ناباروری

متخصصین زنان و زایمان و ناباروری، معتقدند؛ عدم حاملگی پس از دو الی سه بار استفاده از روش های کمک باروری همچون IVF و میکرواینجکشن به معنای شکست مکرر در IVF نام برده می شود.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

ماساژ روشی برای درمان نیست

دبیر علمی سومین همایش ملی ماساژ تندرستی گفت: ماساژ نمی‌تواند مشکلات حاد عضلات یا استخوانی را برطرف کند، بلکه ورزشی است برای تمدد اعصاب، ریکاوری و رفع خستگی عضلات و بازتوانی سریع برای ورزشکارانی که طی یک روز چند مسابقه فشرده و سنگین را پشت سر گذاشتند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

راه‌های تشخیص سینوزیت و درمان آن

نایب رییس انجمن راینولوژی ایران علائم و راه‌های تشخیص و درمان سینوزیت را تشریح کرد.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

زندگی در محیط‌ های شلوغ خطر بروز سکته مغزی را سه برابر می‌کند

مطالعات جدید نشان می‌دهد که زندگی در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی را سه برابر می‌کند.

برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

 

✍️ دیدگاه شما 🙏