اسامی ذوب‌کنندگان جسد خاشقجی فاش شد / واکنش نامزد خاشقجی به ادعا‌های ذوب و نابود شدن جسد وی / تلاش بن سلمان برای انحراف افکار عمومی از قتل خاشقجی

 

نگام ، بین الملل _ منابع آگاه در ترکیه اسامی کسانی که جسد روزنامه‌نگار مقتول سعودی را در منزل سرکنسولگر سعودی در استانبول با اسید ذوب کرده بودند، فاش کردند.

به گزارش انتخاب منابع آگاه در ترکیه امروز جمعه نام سه نفر از کسانی را که در ذوب کردن جسد «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار مقتول سعودی با اسید دست داشتند، فاش کردند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه نوشت: «ماهر المطرب»، «صلاح الطبیقی» و «ذعار الحربی» سه نفری هستند که نام آنها فاش شده است.

منبع آگاه در دفتر دادستانی کل ترکیه دیروز پنجشنبه فرضیه ذوب شدن جسد «جمال خاشقچی» رونامه نگار منتقد رژیم سعودی را در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه با اسید و مواد شیمیایی تایید کرد.

منبع آگاه در دفتر دادستانی کل ترکیه تاکید کرد که درمنزل سرکنسول سعودی در استانبول، بقایای اسید هیدروفلوئوریک و مواد شیمیایی خاص پیدا شده است و بر اساس نتایج تحقیقات انجام گرفته ،جسد جمال خاشقچی با اسید کاملا محو شده است.

جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد رژیم آل سعود دوم اکتبر ۲۰۱۸، پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید و پس از انجام تحقیقات ترکیه درباره قتل خاشقچی محرز شد که جسدش تکه تکه و سپس ذوب شده است.

 

واکنش نامزد خاشقجی به ادعا‌های ذوب و نابود شدن جسد وی

خدیجه جنگیز، نامزد جمال خاشقجی با انتشار پیامی به اخبار مبنی بر ذوب و نابود شدن جسد خاشقجی پس از قتل وی واکنش نشان داد.

واکنش نامزد خاشقجی به ادعا‌های ذوب و نابود شدن جسد وی

استانبول/ الیف کوچوک/ خبرگزاری آناتولی

خدیجه جنگیز، نامزد جمال خاشقجی، رزونانه‌نگار اهل عربستان سعودی که در سرکنسولگری این کشور در استانبول کشته شده است، مطلبی درباره ادعا‌های مبنی بر اینکه جسد خاشقجی پس از قتل ذوب و نابود شده است را در حساب توئیتر خود منتشر کرد.

جنگیز در این مطلب با انتشار عکس خاشقجی نوشت: “نمی توانم تاسف و شوکی که پس از خواندن خبر‌هایی مبنی بر ذوب و نابود شدن جسد جمال عزیز بعد از قتل او به من وارد شده است را توضیح دهم. ما را از مراسم دفن او طبق وصیت‌نامه‌اش در مدینه منوره نیز محروم کردند. آیا عاملان این حادثه واقعا می توانند انسان باشند؟”.

نامزد خاشقجی این مطلب را همچنین به زبان‌های انگلیسی و عربی نیز منتشر کرد.

 

 

تلاش بن سلمان برای انحراف افکار عمومی از قتل خاشقجی

 

ولیعهد عربستان، با حمله لفظی به ایران و ترکیه تلاش کرد تا توجه جامعه جهانی از خود و قتل جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد دولت عربستان را منحرف کند.

به گزارش ایسنا به نقل از میدل ایست آی، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در گفت‌وگو با چندین آمریکایی اونجلیسم با “وحشتناک” خواندن قتل خاشقجی، مدعی شد که دنیا باید بر روی آنچه که “تهدید از سوی ایران و ترکیه” خوانده شد، متمرکز بماند.

به گزارش ایسنا، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی بود که اوایل اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول در این مکان دیپلماتیک به قتل رسید؛ قتلی که ریاض در ابتدا منکر آن بود اما کمی بعد وقوع آن را پذیرفت. رسانه‌ها با استناد به دلایل مختلف این موضوع را بارها مطرح ساخته‌اند که ولیعهد عربستان خود دستور این قتل را صادر کرده و یا دست‌کم در جریان برنامه‌ریزی برای انجام چنین حرکتی قرار داشته است.

✍️ دیدگاه شما 🙏