اسرائیل در پی کاهش سفر شهروندان ترکیه به قدس است

 

 

نگام ، بین الملل _ یکی از تور لیدرهای ترکیه با بیان اینکه اسرائیل در پی کاهش سفر شهروندان ترکیه به قدس است، گفت که مقامات اسرائیلی به هر بهانه ای مبالغ ضمانت گردشگران ترک را ضبط می‌کنند.

 

به گزارش آناتولی محمد اسمر، صاحب یک آژانس مسافرتی در ترکیه که تورهای گردشگری به قدس ترتیب می‌دهد، با بیان اینکه اسرائیل خواهان عدم بازدید شهروندان ترکیه از قدس است، گفت که مقامات اسرائیلی به هر بهانه ای مبالغ ودیعه ضمانت گردشگران ترک را ضبط می‌کنند.

اسمر با اشاره به اینکه اسرائیل شرایط اخذ روادید برای شهروندان ترکیه که می خواهند از قدس بازدید کنند را سخت تر کرده است، افزود: شهروندان اسرائیلی به راحتی می‌توانند به ترکیه سفر کنند، اما ما هم باید روادید بگیریم و هم با محدودیت های زیادی روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: چهار ماه پیش مبلغ ودیعه ۶۰ هزار دلاری چهار گروه گردشگری را پرداخت کردم. اما هنوز موفق به بازپس گرفتن این مبلغ نشده ام.

اسمر با تاکید بر اینکه برخی آژانس های مسافرتی موفق به بازپس گیری مبالغی که به عنوان ضمانت پرداخت کرده اند از دولت اسرائیل نشده اند، گفت: در صورتی که گردشگران در مسجد الاقصی تکبیر بگویند، با پلیس اسرائیل جر و بحث کنند یا در مناطق ممنوعه عکس بگیرند مبلغ به ضمانت سپرده شده پس داده نمی‌شود. هدف اصلی از این اقدامات کاهش شمار گردشگران ترکیه در قدس است.

گفتنی است هر آژانس مسافرتی مجبور است به ازای اعزام هر گروه گردشگر به قدس مبلغ ۱۵ هزار دلار را به عنوان ضمانت در اختیار دولت اسرائیل قرار دهد.