چاووش اوغلو تاکید کرد؛ تلاش ترکیه برای بهبود روابط با ایالات متحده / همکاری ترکیه با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر منفی تحریم‌های علیه ایران

 

نگام ، بین الملل _ وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا به دنبال همکاری نزدیک با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران است ، وی هم چنین تاکید کرد که ترکیه تلاش دارد کنگره آمریکا را مجاب کند که قوانینی را که علیه آنکارا وضع شده ملغی کند.

 

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که آنکارا به دنبال همکاری نزدیک با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز با حضور در کمیته پارلمانی این کشور اعلام کرد که آنکارا به دنبال همکاری نزدیک با ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سایر طرف‌ها برای کاهش تاثیر منفی تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ترکیه همچنین به دنبال تعامل با اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیرات تحریم‌ها بر روابط ترکیه و ایران است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه تلاش دارد کنگره آمریکا را مجاب کند که قوانینی را که علیه آنکارا وضع شده ملغی کند. این خبر را «مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه، امروز -چهارشنبه- اعلام کرد.

سنای آمریکا خواستار توقف فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه شده است. لغو این لایحه از نظر سنا منوط به آن است «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تایید کند که ترکیه با خرید تجهیزات نظامی از روسیه یا بازداشت شهروندان ایالات متحده تهدیدی برای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به شمار نمی‌رود.

چاووش‌اوغلو همچنین گفت که ترکیه در تلاش است تا روابط تجاری خود را با آمریکا حفظ کند.