معاون گروه مالی بین الملل بانک جهانی : ترکیه یک کشور جذاب برای سرمایه گذاران است

 

 

نگام ، بین الملل _ گئورگینا باکر معاون گروه مالی بین الملل بانک جهانی در کشورهای آمریکای لاتین، کارائیب، اروپا و آسیای مرکزی گفت که ترکیه یک کشور جذاب برای سرمایه گذاران است.

 

به گزارش آناتولی گئورگینا باکر، معاون گروه مالی بین الملل بانک جهانی در کشورهای آمریکای لاتین، کارائیب، اروپا و آسیای مرکزی ضمن ارزیابی فعالیت ها و برنامه های این سازمان در ترکیه و همچنین تحولات اخیر در برنامه اقتصادی جدید کشور گفت: ترکیه یک کشور جوان از نظر جمعیت و در حال رشد است. ترکیه یک کشور جذاب برای سرمایه گذاران است.

وی در ادامه افزود: «فرصت بسیاری در ترکیه وجود دارد. علیرغم تحولات اخیر و کاهش نسبی، مبانی رشد ترکیه همچنان قوی بوده و این کشور دارای یک بخش خصوصی بسیار قوی است. من فکر می کنم ترکیه یک کشور جذاب برای سرمایه گذاران و گروه مالی بین الملل بانک جهانی است.

بخش خصوصی گروه بانک جهانی ۶۰ سال پیش تاسیس شده و ۳۲ سال است که در ترکیه نیز فعالیت می کند. فعالیت ها و نمونه کارها این بخش در ترکیه در حدود ۵ میلیارد دلار است.

با مدیریت فعالیت های خود به دنبال سرمایه گذاری های جدید در بخش های مختلف در این کشور هستیم. ما برای ماندن در ترکیه حضور داریم. ۳ کلید واژه که برای سرمایه گذاری ما دنبال آن هستیم؛ رشد، پایداری و هم افزایی است.

در سال مالی منتهی به ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاری بلند مدت به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار در ترکیه انجام داده ایم و در حدود ۸۰۰ میلیون دلار فاینانس مالی ارائه کرده ایم.

از بدو تاسیس تاکنون حدود ۱۵ میلیارد دلار در ترکیه سرمایه گذاری انجام داده ایم. میزان سرمایه گذاری در این سال مالی، بستگی به واکنش بازار به تحولات موجود دارد.

ترکیه، یکی از کشورهایی است که بیشترین سرمایه گذاری را در آن داشته ایم. از لحاظ میزان سرمایه گذاری ما٬ ترکیه رتبه دوم در کشورهای در حال توسعه در سرتاسر جهان است. بنابراین برای ما بسیار مهم است.

ما واقعا از مشتریان موجود خود حمایت می کنیم. ما یک سرمایه گذار بلند مدت هستیم و باید این را به مشتریانمان نشان دهیم».