سومین همایش طراحان ترکیه در استانبول آغاز شد

 

 

نگام ، بین الملل _ سومین همایش طراحان ترکیه با حضور کارشناسان، اساتید داخلی و خارجی در مرکز کنگره خلیج استانبول آغاز به کار کرد.

 

به گزارش آناتولی سومین همایش طراحان ترکیه «Design Week Turkey» با شعار «اکوسیستم طراحی» در راستای معرفی بخش های مختلف طراحی کشور امروز در مرکز کنگره خلیج استانبول آغاز شد.

الویرا توسکانی، طراح معروف ایتالیایی که با برند‌های بزرگ جهانی مانند «بنتون» و «شنل» همکاری می کند، در برنامه افتتاحیه این همایش با نمایش طرحهایش برای این برندها و مجلات معتبر به اهمیت خلاقیت و طراحی پرداخت.

وی در ادامه ارائه نظرات خود در قالب «طراحی برای انسان و جامعه»، طراحی را یک اقدام انقلابی، معنابخش زندگی و صدای نهفته فرهنگ توصیف کرد و گسترش فناوری در این بخش را مورد نقد و بررسی قرار داد.

در این همایش سه روزه که با هماهنگی وزارت بازرگانی و تحت حمایت مجمع صادرکنندگان ترکیه برگزار می‌شود، پروژه های بیش از ۱۰۰ طراح مجرب و جوان داخلی و خارجی در زمینه های، صنعتی، معماری، فناوری، مد و لباس و سایر عرصه ها ضمن معرفی در بیش از ۲۲ پنل و کنفرانس با حضور ۵۰ سخنران مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت. همچنین ۱۹ نمایشگاه کوچک و بزرگ در طول این مدت برگزار خواهد شد.

این همایش روز یکشنبه ۱۸ نوامبر به پایان خواهد رسید.