انتقاد تند نماینده مجلس: به دنبال حفظ مدیران ۹۰ ساله هستیم و انگیزه‌ای برای فعالیت در جوانان باقی نمی‌ماند، افرادی با بیش از ۱۰ سمت در جایگاه‌های مختلف، از نوادر سیستم‌های اداری است که فقط در ایران یافت می‌شود

 

 

 

نگام ، سیاسی _ جلال میرزایی، عضو فراکسیون امید مجلس کشور در انتقادی مهم گفت: متاسفانه یکی از ایرادات مدیریتی کشور ما حضور مدیران کهن سال در سمت‌های متعدد است که این جای سوال دارد که این مدیران چه زمانی فرصت عمل به دستورالعمل‌های جلسات متعددی را که شرکت می‌کنند پیدا خواهند کرد.

 

سارا آکالین

 

به گزارش خبرگزاری “ایسنا”، وی افزود: از یک سو ما به دنبال حفظ مدیران ۹۰ ساله به بهانه تخصص و تجربه هستیم یا از سوی دیگر جوانی را که هیچ تجربه‌ای و کار حرفه‌ای ندارد در مقام عالی قرار می‌دهیم که هر دو اشتباه است. ما باید از سازمان‌ها و شرکت‌های موفق در دنیا الگوبرداری کنیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه ما درصدد نگهداری مدیرانی هستیم که ۷۰ سال است سابقه کار دارند در این صورت دیگر انگیزه‌ای برای فعالیت و پیشرفت در جوانان باقی نمی‌ماند. می‌توان از افراد با تجربه به عنوان یک مشاور استفاده کرد و در یک چارچوب تعیین شده بازنشستگانی که دارای تخصص هستند تجارب خود را به اشتراک بگذارند. اینگونه میدان عمل برای جوانان باز می‌شود و امید دارند که روزی بتوانند با تلاش به مقام‌های بالا برسند.

میرزایی خاطرنشان کرد: در برخی از موارد یک جوان پس از گذشت پنج سال کار چشمگیری را انجام می‌دهد که یک تحول بنیادی را به دنبال دارد. این جوان استحقاق مدیریت یک سازمان را دارد اما متاسفانه ما در انتخاب مدیران معیار درستی نداریم و به طور کلی دیمی عمل می‌کنیم. افرادی که دارای بیش از ۱۰ سمت در جایگاه‌های مختلف در کشور هستند از نوادر سیستم‌های اداری است که در کشور ما یافت می‌شود.

وی افزود: متاسفانه هر چقدر که در این زمینه نیز ذکر مصیبت می‌کنیم راه به جایی نمی‌برد.

میرزایی در ادامه اظهار داشت: مجلس در این زمینه طرحی را آماده کرد که در نهایت به قانون منع بکارگیری بازنشستگان تبدیل شد که این گام اول بود و مجلس باید گام‌های بعدی را در این زمینه بردارد. چرا که هنوز برخی از افراد به دنبال یافتن راه‌های دور زدن این قانون هستند. گویا در سیستم اداری کشور ما قحط الرجال است.

وی ادامه داد: مجلس گام اول را برداشته است. بعد از اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان گام‌های بعدی را نیز بر خواهیم داشت.