اردوغان و پوتین پشت درهای بسته دیدار کردند

 

 

نگام ، بین الملل _ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که به ترکیه سفر کرده است، روز سه‌شنبه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد ، رهبران دو کشور همچنین از طریق ارتباط ویدئویی با شهر مِرسین در جنوب ترکیه که محل احداث اولین نیروگاه اتمی این کشور است، آغاز این پروژه را اعلام کردند ، شرکت روس‌اتم که قرار است این نیروگاه هسته‌ای را با بودجه‌ای ۲۰ میلیارد دلاری احداث کند گفته است نخستین فاز آن حدود پنج سال دیگر به بهره‌داری خواهد رسید.

پوتین در فرودگاه آتاترک استانبول مورد استقبال قرار گرفت

 

نگام ، بین الملل _ ولادیمر پوتین رئیس دولت روسیه جهت شرکت در مراسمی که به مناسبت پایان بخش دریایی پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی جریان ترک برگزار خواهد شد، با هواپیمای خصوصی به استانبول سفر کرد.
پوتین در فرودگاه آتاترک استانبول مورد استقبال قرار گرفت

ولادیمر پوتین رئیس دولت روسیه جهت شرکت در مراسمی که به مناسبت پایان بخش دریایی پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی جریان ترک برگزار خواهد شد، با هواپیمای خصوصی به استانبول سفر کرد.

پوتین در فرودگاه آتاترک از سوی علی یرلی کایا استاندار استانبول، مولود اویسال شهردار کلان شهر استانبول، الکسی یرخوف سفیر روسیه در آنکارا و دیگر مقامات ترک و روس مورد استقبال قرار گرفت.

امروز با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه مراسمی به مناسبت تکمیل مراحل احداث بخش دریایی پروژه جریان ترک، در استانبول برگزار خواهد شد.

پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی جریان ترک که گاز طبیعی روسیه را به ترکیه و اروپا منتقل خواهد کرد، از دو خط لوله به طول ۹۳۰ کیلومتر که هر کدام از ظرفیت ۱۵.۷۵ میلیارد مترمکعب برخوردار بوده و در زیر دریای سیاه تعبیه شده تشکیل شده است.

قرار است اولین خط لوله به ترکیه و دیگری نیز به کشورهای اروپایی گاز طبیعی منتقل کند.

پوتین: ترکیه و روسیه همکاری در زمینه انرژی را با موفقیت پیش برده‌اند

رئیس جمهور روسیه تصریح کرد آنکارا و مسکو همکاری خود در زمینه انرژی را در طولانی مدت و با موفقیت پیش برده‌اند.

پوتین: ترکیه و روسیه همکاری در زمینه انرژی را با موفقیت پیش برده‌اند

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی سخنانی در مراسم اتمام بخش دریایی پروژه خط لوله گازی “جریان تُرک” در استانبول اظهار داشت: ترکیه و روسیه همکاری خود در زمینه انرژی را در طولانی مدت و با موفقیت پیش برده‌اند.

پوتین با اشاره به اینکه پروژه «جریان ترک» توسط رجب طیب اردوغان نامگذاری شده است، تصریح کرد: این پروژه، ترکیه را تبدیل به یک مرکز مهم گاز طبیعی کرده و تاثیر مثبتی بر موقعیت جمهوری ترکیه خواهد گذاشت.

وی در این مراسم که با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و جمعی از مقامات دو کشور برگزار شد، همچنین تاکید کرد: اگر روابط دو کشور مبتنی بر اعتماد نبود، تحقق پروژه‌ جریان ترک ممکن نبود.

رئیس جمهور روسیه در پایان خاطر نشان کرد: در چنین برهه سیاسی که رقابت ها رو به افزایش است اگر اراده و جسارت نبود امثال این پروژه محقق نمی‌شد.

گفتنی است با پایان ساخت بخش دریایی خط لوله «جریان ترک» امروز مراسمی با حضور رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین، همتای روس وی در استانبول برگزار شد.

در چارچوب پروژه «جریان ترک» که قرار است گاز طبیعی روسیه را به اروپا منتقل کند، دو خط لوله به طول ۹۳۰ کیلومتر و ظرفیت ۱۵.۷۵ میلیارد مترمکعب از دریای سیاه گذشته و یکی از این دو خط لوله بخشی از گاز طبیعی مورد احتیاج ترکیه را تامین خواهد کرد.

اردوغان: نیمی از گاز را از طریق “جریان ترک” به اروپا صادر می‌کنیم

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد نیمی از گاز را از طریق “جریان ترک” به اروپا صادر خواهیم کرد.

اردوغان: نیمی از گاز را از طریق "جریان ترک" به اروپا صادر می‌کنیم

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به همراه ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مراسم اتمام بخش دریایی پروژه خط لوله گازی “جریان تُرک” در استانبول حضور یافت، گفت: نیمی از گاز را از طریق جریان ترک به اروپا صادر می کنیم.

وی افزود: پروژه جریان ترک پس از انجام آزمایش ها در سال ۲۰۱۹ مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اردوغان در ادامه تصریح کرد: پروژه جریان تُرک امتیازات بسیاری هم برای کشور و ملت و هم برای همسایگان و منطقه دارد.

وی ادامه داد: در اینجا گردهم آمدیم تا شاهد گام تازه‌ای برای همکاری ترکیه و روسیه در حوزه انرژی که نشان‌دهنده سطح بالای روابط دوجانبه است، باشیم.

اردوغان با تاکید بر اینکه هدف ترکیه ارتقای حجم تجارت با روسیه تا سقف ۱۰۰ میلیارد دلار است، تصریح کرد: باور دارم که همکاری مان با جناب پوتین و مردم روسیه نویدبخش پروژه های بزرگتری برای کشورهایمان خواهد بود.

 

 

اردوغان و پوتین پشت درهای بسته دیدار کردند

 

اردوغان و پوتین پشت درهای بسته دیدار کردند

 

دیدار اردوغان و پوتین پشت درهای بسته به روی مطبوعات و به مدت یک ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با ولادیمیر پوتین رئیس دولت روسیه دیدار کرد.

اردوغان و پوتین در پی مراسم تکمیل احداث بخش دریایی پروژه انتقال گاز طبیعی جریان ترک که در مرکز کنگره استانبول برگزار شد، با یک خودرو عازم کاخ ییلدیز شدند.

دیدار اردوغان و پوتین پشت درهای بسته به روی مطبوعات و به مدت یک ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامید.