برگزاری نمایشگاه هنرمند ایرانی در آنکارا

 

 

نگام ، بین الملل _ نمایشگاهی از آثار سالار احمدیان، نقاش و خطاط ایرانی در آنکارا پایتخت ترکیه آغاز شد.

 

به گزارش آناتولی نمایشگاهی از آثار سالار احمدیان، نقاش و خطاط ایرانی از دیروز بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۸ در محل نمایشگاهای هنری «CerModern» آنکارا پایتخت ترکیه آغاز شد.

سالار احمدیان، نقاش و خطاط ایرانی در یک گفت‌وگوی اختصاصی با آناتولی گفت: «این نمایشگاه دومین نمایشگاه من در ترکیه است. پیشتر نیز در استانبول نمایشگاهی برگزار کرده بودیم.

این نمایشگاه آمیخته ای از خط و نقاشی است که می توان به آن خطاشی و یا نقاشی خط گفت. من در اصل نقاش٬ خطاط و مجسمه ساز هستم. من با تکیه به اطلاعاتی که در زمینه خوشنویسی در ایران کسب کرده بودم و ترکیب آن با اطلاعاتی که در آمریکا و کانادا به دست آوردم این سبک نقاشی را دنبال کردم. همچنین با استفاده از دستاوردهای دانش بصری غرب تصمیم گرفتم بین شرق وغرب پلی بزنم.

در ایران و ترکیه نیز اساتید بزرگی در این زمینه فعالیت می کنند. اساتید برجسته ای در سبک کلاسیک این هنر در ترکیه وجود دارند. من با اساتید برجسته ترک در زمینه خط ثلث همکاری هایی دارم. در چند ماه آینده نیز نمایشگاه هایی در استانبول و ازمیر برگزار خواهیم کرد».

در نمایشگاه آثار سالار احمدیان، ۲۱ اثر این هنرمند به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه از امروز ۲۳ نوامبر تا ۱۶ دسامبر سالجاری برای بازدید عموم باز خواهد بود.

گفتنی است سالار احمدیان متولد سال ۱۹۵۷ تهران، از سال ها پیش در کانادا زندگی می کند. آثار این هنرمند ایرانی پیشتر در آمریکا، کانادا، ایتالیا، ترکیه٬ ایران و دوبی به نمایش گذاشته شده بود.