تلاش ناکام برای لغو نشست «زنان کارگزاران»

 

نگام ، سیاسی _ چهارمین نشست منطقه‌ای کانون‌های زنان کارگزاران در زاهدان برگزار شد که البته این مراسم خالی از حاشیه نبود و دلواپسان تلاش زیادی برای ممانعت از برگزار آن داشتند. اگر چه برگزاری مراسم‌های درون حزبی که فاقد سخنرانی عمومی است نیاز به اطلاع دادن ندارد اما برگزاری این نشست در روز اول آذر، از یک هفته قبل به فرمانداری اعلام و سالن اتاق بازرگانی برای برگزاری این نشست تعیین شده بود اما دلواپسان از چند روز قبل از برگزاری نشست زنان کارگزاران خواستار لغو این جلسه و حضور فائزه هاشمی شدند.

 

به گزارش آرمان برگزارکنندگان هم پاسخ ‌دادند که امکان لغو جلسه نیست و برگزاری آن اعلام شده است. همچنین برگزارکنندگان در پاسخ به مخالفان برگزاری جلسه تاکید کردند که نشست زنان کارگزاران، درون حزبی است و قرار نیست عمومی باشد که با آن مخالفت می‌شود اما روز چهارشنبه بر حجم مخالفت‌ها با حضور فائزه هاشمی و جلسه زنان کارگزاران، افزوده و عنوان شد که فائزه هاشمی محرومیت فعالیت سیاسی دارد که ظاهرا این ادعا درست نبود چرا که محرومیت فائزه هاشمی در سال ۹۵ به پایان رسید و پرونده جدید او در مرحله تجدیدنظر است که ظاهرا حکم او هنوز قطعی نشده است.

 

روز پنجشنبه که زمان برگزاری جلسه بود رئیس حزب کارگزاران در استان سیستان و بلوچستان و دو عضو این حزب مورد مواخذه قرار می‌گیرند و به آنها گفته می‌شود «چرا فائزه هاشمی به زاهدان آمده است. اجازه برگزاری نشست زنان کارگزاران داده نمی‌شود پس نشست لغو است».

 

در عین حال اتاق بازرگانی هم اطلاع داد که سالن تعین شده برای نشست زنان کارگزاران را برای برگزاری جلسه دیگری نیاز دارد و نمی‌تواند بر خلاف قول قبلی، این سالن را در اختیار زنان قرار دهد.

 

به رغم تمام این کارشکنی‌ها، زنان کارگزاران حاضر به لغو نشست خود نشدند و بخشی از جلسه را در مهمانسرای آموزش و پرورش یعنی محل اقامتشان برگزار کردند. از سوی دیگر به دلیل اینکه بازدید از کتابخانه دکتر کامبوزیا به مناسبت هفته کتابخوانی در دستور کار زنان حزب کارگزاران بود، بخش دیگری از جلسه در اتوبوسی که با آن، راهی این کتابخانه بود، برگزار شد.

 

دلواپسان تصور می‌کردند اگر به رئیس و اعضای کارگزاران منطقه فشار وارد شود، جلسه لغو خواهد شد اما نمی‌دانستند این جلسه مختص زنان حزب است و برنامه‌ریزی از سوی آقایان نبوده که با فشار دلواپسان تصمیم به لغو آن گرفته شود البته آقایان در برگزاری جلسه همکاری داشتند.

 

همچنین قرار بود ناهار روز پنجشنبه با حضور استاندار باشد اما آن برنامه را لغو کردند. استاندار سیستان و بلوچستان حداود ساعت ۴ تماس گرفت و از آنچه رخ داده اظهار بی‌اطلاعی کرد اما پاسخی به این سوال نداد که چرا برنامه نهار را لغو کرده است.